fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Koľko peňazí skutočne pôjde na jesenné voľby? Podľa Chmelovej budú výdavky známe až po ich vyúčtovaní

Pokiaľ by sa na jeseň malo konať aj referendum, napríklad o predčasných voľbách, podľa Chmelovej sa nedá zakomponovať do prípravy volieb.

Máte tip? napíšte nám mailom

30.6.2022 (Webnoviny.sk) – Skutočné výdavky na jesenné spojené voľby do orgánov miest a obcí a samosprávnych krajov budú známe až po ich vyúčtovaní. Pre médiá to povedala riaditeľka Odboru volieb a referenda rezortu vnútra Eva Chmelová. Pokiaľ ide o sumu 18 miliónov eur, ktorá bola vyčlenená na voľby, ide podľa nej zatiaľ len o rozpočtované prostriedky.

„Vychádzame vždy iba z predpokladov, z vývoja priemernej mzdy v národnom hospodárstve, z predpokladaných výdavkov,” povedala Chmelová.

Referendum by bolo samostatné

Pokiaľ by sa na jeseň malo konať aj referendum, napríklad o predčasných voľbách, podľa Chmelovej sa nedá zakomponovať do prípravy volieb.

„Pretože by sa jednalo o dve hlasovania, ktoré by neboli spoločné, ale išli by paralelne v iných volebných miestnostiach,” uviedla Chmelová s tým, že prípadné referendum by mali na starosti aj iné volebné komisie „Jednoducho by to boli dva paralelné procesy vedľa seba,” dodala.

Štát vyčlenil 18 miliónov eur

Na zabezpečenie jesenných spojených volieb do orgánov miest a obcí a samosprávnych krajov vyčlenil štát 18 miliónov eur. Vyplýva to z Harmonogramu organizačno-technického zabezpečenia volieb do orgánov samosprávy obcí a volieb do orgánov samosprávnych krajov v roku 2022, ktorý schválila vláda.

Prečítajte si tiež:
Daňová medzera je najužšia za posledných 17 rokov, finančná správa vedie úspešný zápas s únikmi, tvrdí Heger

Konkrétne je čiastka 14 707 888 eur vyčlenená v rámci rozpočtu rezortu vnútra a ďalšie 3 349 500 eur v rozpočte Štatistického úradu SR.

Predseda Národnej rady SR Boris Kollár vyhlásil voľby do orgánov samosprávy obcí súčasne s voľbami do orgánov samosprávnych krajov na sobotu 29. októbra.

Viac k témam: Komunálne voľby, Referendum o predčasných voľbách, Župné voľby
Zdroj: Webnoviny.sk – Koľko peňazí skutočne pôjde na jesenné voľby? Podľa Chmelovej budú výdavky známe až po ich vyúčtovaní © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií