fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hudobný svet zasiahla smutná správa: Zomrel majster Karel Gott

Máte tip? napíšte nám mailom

Karel Gott bol najslávnejším spevákom Československa a miláčikom nejednej ženy z radov všetkých vekových kategórií. Dnes však vo veku 80 rokov podľahol zákernej chorobe, s ktorou bojoval posledné roky.

Karel Gott sa s rakovinou trápil od roku 2015

Pred štyrmi rokmi diagnostikovali Gottovi agresívny typ rakoviny. Konkrétne išlo o rakovinu lymfatických uzlín, kedy sa musel podrobiť veľmi náročnej a zdĺhavej liečbe. Miláčik publika sa preto na nejaký čas musel stiahnuť z verejného života a spolu s rodinou investoval všetku energiu do svojej liečby. Tá bola napokon úspešná a československý hudobný velikán sa po náročnej liečebnej kúre opäť ukázal na pódiách

Pred viac ako rokom sa nádorové ochorenie vrátilo

Majstra Karla Gotta každý obdivoval za to, v akej forme sa vo svojom úctyhodnom veku po prekonaní rakoviny vrátil k vystupovaniu. Vyzeral výborne a podľa vlastných slov sa tak aj cítil. Opäť dokázal rozdávať energiu svojim fanúšikom. Žiaľ, toto obdobie netrvalo dlho. Pred viac ako rokom sa rakovina objavila znova, tentokrát išlo o poruchu krvotvorby, ktorá napokon viedla k akútnej leukémii. Z týchto zdravotných problémov sa už Karel Gott nedokázal vyliečiť.

View this post on Instagram

A teď se konečně pouštím do fotek…

A post shared by Karel Gott (@officialkarelgott) on

Gott ostane navždy živý vo svojich piesňach

Profesijné zameranie Karla Gotta nenasvedčovalo tomu, že by mal ambíciu preraziť vo svete hudby. Bol vyučeným elektromontérom, no počas toho, ako pracoval pre ČKD, sa rozhodol študovať spev na konzervatóriu. Do povedomia verejnosti sa dostal začiatkom 60. rokov minulého storočia vďaka angažmánu Divadla Semafor. Na to nadviazal založením Divadla Apollo v roku 1967, potom sa ponuky už len hrnuli. Okrem spievania sa teda čiastočne venoval i herectvu a účinkoval v nejednom filme, za všetky by sme mohli spomenúť napríklad Kdyby tisíc klarinetů z roku 1964 alebo rozprávku Z pekla štěstí 2 z roku 2001. Okrem toho však vydal neuveriteľných 100 albumov a získal 42 Zlatých slávikov! To však nie sú jediné ocenenia, ktoré má na svojom konte, získal aj viacero cien Týtý, Zlatých a Platinových platní a ceny Zlatá ihlica. Jeho tvorba je notoricky známa a mimoriadne obľúbená naprieč generáciami.

Zdroj: ta3.com

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií