fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Brazílska polícia našla v Amazónii pozostatky, jedny určite patria zavraždenému britskému novinárovi

Dom Phillips sa stratil pred takmer dvomi týždňami spolu s brazílskym expertom na domorodé obyvateľstvo.

Máte tip? napíšte nám mailom

18.6.2022 (Webnoviny.sk) – Brazílska polícia uviedla, že identifikovala ľudské pozostatky nájdené v odľahlej časti Amazónie. Tie podľa nej patria britskému novinárovi Domovi Phillipsovi, ktorý sa stratil pred takmer dvomi týždňami spolu s brazílskym expertom na domorodé obyvateľstvo.

Ďalšie pozostatky ešte neidentifikovali

Ďalšie pozostatky nájdené na mieste neďaleko mesta Atalaia do Norte ešte neboli identifikované, ale predpokladá sa, že patria spomenutému expertovi Brunovi Pereirovi.

Dvojicu naposledy videli 5. júna, keď sa plavili loďou po rieke Itaquai, blízko vstupu na domorodé územie Valle del Javari blízko hraníc s Peru a Kolumbiou.

K vražde sa priznal rybár

Pozostatky sa našli v stredu po tom, ako sa rybár Amarildo da Costa de Oliveira priznal, že zabil 57-ročného Phillipsa aj o 16 rokov mladšieho Pereiru. Priviedol políciu na miesto, kde sa pozostatky našli. Policajtom povedal, že na spáchanie trestného činu použil strelnú zbraň.

Úrady uviedli, že hlavná línia policajného vyšetrovania poukázala na medzinárodnú sieť, ktorá platí chudobným rybárom za nelegálny rybolov v rezervácii Valle del Javari, ktorá je druhým najväčším domorodým územím Brazílie.

Prečítajte si tiež:
Ukrajincom postačia aj rakety s doletom 70 kilometrov, odkázal Zelenského poradca Američanom

Pereira, ktorý predtým viedol miestny úrad federálnej domorodej agentúry, známej ako FUNAI, sa zúčastnil na niekoľkých operáciách proti nezákonnému rybolovu. Ten majú v tejto oblasti povolený iba miestni domorodci.

Viac k témam: Nelegálny rybolov, Novinár, Vražda novinára, Vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Brazílska polícia našla v Amazónii pozostatky, jedny určite patria zavraždenému britskému novinárovi © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií