fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Británia poskytne Ukrajine dve bojové lode Jej Veličenstva, námorníci už prechádzajú výcvikom

Skupina ukrajinských námorníkov už prechádza výcvikom na obsluhu lodí.

Máte tip? napíšte nám mailom

1.8.2022 (Webnoviny.sk) – Spojené kráľovstvo odovzdá ukrajinským námorným silám dve protimínové lode. Referuje o tom web Suspiľne Media s odvolaním sa na ukrajinského veľvyslanca v Londýne Vadyma Prystajka. Ten povedal, že skupina ukrajinských námorníkov už prechádza výcvikom na obsluhu lodí.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Veľká Británia naďalej podporuje Ukrajinu v konfrontácii s ruskými útočníkmi, vrátane prípravy na odovzdanie niekoľkých vojnových lodí našej krajine. Nedávno som jednu z nich navštívil,“ povedal Prystajko. Dodal, že Spojené kráľovstvo môže v budúcnosti presunúť na Ukrajinu i ďalšie lode.

„Po začatí totálnej vojny na Ukrajine sa naše priority posunuli – potrebujeme protimínové lode. Dve je počiatočný počet, s ktorým momentálne pracujeme. Sú to bojové lode, ktoré slúžia námorným silám Jej Veličenstva,“ dodal ukrajinský veľvyslanec.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Vojnové lode
Zdroj: Webnoviny.sk – Británia poskytne Ukrajine dve bojové lode Jej Veličenstva, námorníci už prechádzajú výcvikom © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií