fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Litva sa pridala k svojim pobaltským susedom, Rusom bude vydávať víza iba z humanitárnych dôvodov

Pobaltskí susedia Litvy – Lotyšsko a Estónsko už tiež nevydávajú turistické víza ruským občanom.

Máte tip? napíšte nám mailom

16.8.2022 (Webnoviny.sk) – Litva prestala vydávať víza ruským turistom a vydáva ich len z humanitárnych dôvodov. V rozhovore pre Deutsche Welle to povedal litovský minister zahraničných vecí Gabrielius Landsbergis.

Ten sa domnieva, že krajiny Európskej únie by mali nasledovať príklad Litvy a zaviesť zákaz víz pre ruských turistov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Zdôraznil, že Vilnius tento krok neurobil len z politických, ale aj z praktických dôvodov. Od roku 2020 Litva „pociťuje obrovský prílev ľudí utekajúcich z Bieloruska a Ruska“.

„Našli sme spôsob spolupráce s mimovládnymi organizáciami a ďalšími partnermi, kde vieme skutočne posúdiť, kto má humanitárne potreby a uteká pred prenasledovaním,“ povedal Landsbergis.

Pobaltskí susedia Litvy – Lotyšsko a Estónsko už tiež nevydávajú turistické víza ruským občanom. Mnohé väčšie krajiny EÚ vrátane Nemecka však zostávajú skeptické.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Víza
Zdroj: Webnoviny.sk – Litva sa pridala k svojim pobaltským susedom, Rusom bude vydávať víza iba z humanitárnych dôvodov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií