fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Británia pošle na Ukrajinu ďalšie raketové systémy. Vojakom poskytnú aj školenie, ako sofistikovanú techniku používať

Londýn svoj krok koordinoval s rozhodnutím Spojených štátov poslať Kyjevu raketomety HIMARS.

Máte tip? napíšte nám mailom

2.6.2022 (Webnoviny.sk) – Spojené kráľovstvo pošle Ukrajine sofistikované raketové systémy stredného doletu americkej výroby. Britský minister obrany Ben Wallace uviedol, že Ukrajine poskytnú nešpecifikovaný počet raketometov M270, ktoré dokážu vyslať presne navádzané rakety až do vzdialenosti 80 kilometrov.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Londýn svoj krok koordinoval s rozhodnutím Spojených štátov poslať Kyjevu raketomety HIMARS. Ukrajinskí vojaci absolvujú výcvik na používanie strojov v Spojenom kráľovstve.

Ukrajina vyzvala svojich západných spojencov, aby jej poskytli rakety s dlhším doletom, ktoré by jej pomohli čeliť ruským delostreleckým útokom vo východnom regióne Donbas – ohnisku ofenzívy Ruska.

USA uviedli, že Ukrajina sľúbila, že tieto zbrane nevystrelí do Ruska. Moskva však obvinila Washington, že „prilieva olej do ohňa“ konfliktu.

Viac k témam: Rakety, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Británia pošle na Ukrajinu ďalšie raketové systémy. Vojakom poskytnú aj školenie, ako sofistikovanú techniku používať © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií