fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Britská veľvyslankyňa odsúdila pseudoreferendá na okupovaných územiach Ukrajiny. Hovorí, že o výsledkoch je už dávno rozhodnuté

Melinda Simmonsová pseudoreferendá označila za „mediálne cvičenie s cieľom ďalej pokračovať v nelegálnej invázii zo strany Ruska“.

Máte tip? napíšte nám mailom

23.9.2022 (Webnoviny.sk) – Britská veľvyslankyňa na Ukrajine Melinda Simmonsová odsúdila „fingované referendá“ na územiach Ukrajiny, ktoré sú okupované ruskou armádou.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

O výsledkoch týchto „referend“ v Luhanskej, Doneckej, Chersonskej a Zaporožskej oblasti o vyhlásení nezávislosti a pripojení sa k Rusku je „takmer určite už rozhodnuté“, napísala veľvyslankyňa Veľkej Británie na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter.

Simmonsová označila tieto pseudoreferendá, ktoré boli vo svete všeobecne odsúdené ako nelegitímne, za „mediálne cvičenie s cieľom ďalej pokračovať v nelegálnej invázii zo strany Ruska“. Informuje o tom web The Guardian.

Viac k témam: Referendum, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Britská veľvyslankyňa odsúdila pseudoreferendá na okupovaných územiach Ukrajiny. Hovorí, že o výsledkoch je už dávno rozhodnuté © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií