fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Európska komisia vyzvala Slovensko a Luxembursko k prevzatiu všetkých pravidiel EÚ o mýte

Ak obe krajiny do dvoch mesiacov neposkytnú uspokojivú odpoveď, eurokomisia sa môže obrátiť na súd.

Máte tip? napíšte nám mailom

29.9.2022 (Webnoviny.sk) – Európska komisia vyzvala Slovensko a Luxembursko, aby prevzali všetky pravidlá Európskej únie o elektronickom výbere mýta. Ako vo štvrtok informovala, rozhodla sa zaslať odôvodnené stanoviská obom krajinám za to, že netransponovali všetky potrebné ustanovenia smernice o Európskej službe elektronického výberu mýta (EETS) do svojho vnútroštátneho práva. Termín na transpozíciu tejto smernice bol 19. októbra 2021.

Komisia vlani v novembri už zaslala v tejto veci Slovensku a Luxembursku formálne výzvy a domnieva sa, že pravidlá EÚ neboli v oboch členských štátoch ešte stále v plnej miere transponované.

Komisia preto obidvom krajinám vydáva odôvodnené stanoviská. Ak do dvoch mesiacov nepredložia uspokojivú odpoveď, komisia môže rozhodnúť o postúpení tejto veci Súdnemu dvoru Európskej únie,“ uviedla eurokomisia.

EETS je systém výberu mýta, ktoré môžu účastníci cestnej premávky v EÚ zaplatiť na základe jednej zmluvy o predplatení s jedným poskytovateľom služieb a pomocou jednej palubnej jednotky, ktorá môže pokrývať všetky členské štáty EÚ. Smernica má dva hlavné ciele – zabezpečiť interoperabilitu elektronických cestných mýtnych systémov a uľahčiť cezhraničnú výmenu informácií o neuhradenom cestnom mýte.

Prečítajte si tiež:
Rusko sa vyhráža Litve reakciou, ak nezruší zákaz tranzitu tovarov do Kalinigradu

Viac k témam: Elektronické mýto, výber mýta
Zdroj: Webnoviny.sk – Európska komisia vyzvala Slovensko a Luxembursko k prevzatiu všetkých pravidiel EÚ o mýte © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií