fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Severná Kórea po odchode Harrisovej odpálila ďalšie dve balistické strely

Strely podľa síl Južnej Kórey a Japonska leteli 300 až 350 kilometrov a dosiahli maximálnu výšku 50 kilometrov.

Máte tip? napíšte nám mailom

29.9.2022 (Webnoviny.sk) – Kórejská ľudovodemokratická republika (KĽDR) vo štvrtok odpálila do mora dve balistické strely krátkeho doletu. Urobila tak niekoľko hodín po tom, čo zo susednej Južnej Kórey vycestovala americká viceprezidentka Kamala Harrisová, ktorá počas tamojšej návštevy zdôraznila „neotrasiteľný“ záväzok USA k bezpečnosti ich ázijských spojencov.

Zbor náčelníkov štábov juhokórejských ozbrojených síl informoval, že Severná Kórea odpálila strely s deväťminútovým odstupom z oblasti mesta Sunčchon južne od hlavného mesta Pchjongjang a leteli k vodám medzi Kórejským polostrovom a Japonskom.

Zaznamenala ich aj japonská armáda. Strely podľa síl Južnej Kórey a Japonska leteli 300 až 350 kilometrov a dosiahli maximálnu výšku 50 kilometrov.

Bolo to už tretie severokórejské odpálenie striel v ostatných dňoch, v stredu mu predchádzali ďalšie dve rakety a v nedeľu jedna. KĽDR má tento rok rekordné tempo testovania zbraní, čím zrýchľuje tlak na rozšírenie svojho arzenálu a zvyšuje tlak na Washington, aby ju akceptoval ako jadrovú veľmoc. Existujú obavy, že by Severná Kórea mohla čoskoro vykonať aj jadrový test.

Prečítajte si tiež:
V týchto krajinách EÚ sa bez COVID preukazu nepohnete, poisťovňa odporúča pred odchodom preveriť aj platné opatrenia pri vstupe

Viac k témam: Balistické rakety, Japonsko, Južná Kórea, KĽDR Kórejská ľudovodemokratická republika
Zdroj: Webnoviny.sk – Severná Kórea po odchode Harrisovej odpálila ďalšie dve balistické strely © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií