fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slovenská advokátska komora má nového predsedu, Karasa nahradí Puchalla

Nový predseda chce pokračovať v modernizácii činnosti komory.

Máte tip? napíšte nám mailom

29.9.2022 (Webnoviny.sk) – Novým predsedom Slovenskej advokátskej komory (SAK) sa stal jej doterajší podpredseda Martin Puchalla. Do funkcie ho vo štvrtok zvolili členovia predsedníctva SAK na mimoriadnom rokovaní, ktoré bolo zvolané potom, čo sa doterajší predseda Viliam Karas vzdal členstva.

Predsedníctvo zo svojich radov zároveň zvolilo novú podpredsedníčku, ktorou sa stala Alexandra Čižmáriková. Informovalo o tom mediálny odbor SAK.

Puchalla poďakoval Karasovi

Predseda komory zastupuje komoru navonok a koná v jej mene vo všetkých veciach. Vydáva neodkladné rozhodnutia v čase medzi zasadnutiami predsedníctva komory a riadi zamestnancov komory.

„V novej pozícii chcem nadviazať na všetky činnosti predsedníctva pri modernizácii činnosti komory a najmä pri ochrane slobodnej advokácie ako nenahraditeľného piliera demokratickej spoločnosti. Zároveň úprimne ďakujem môjmu predchodcovi pánovi Viliamovi Karasovi za jeho významný prínos pre činnosť predsedníctva i celej komory,“ povedal nový predseda.

Tri podpredsednícke miesta

Podpredsedovia komory zastupujú predsedu komory v rozsahu určenom predpisom komory. Po štvrtkovej voľbe má SAK obsadené naďalej tri podpredsednícke miesta.

„Okrem novej podpredsedníčky pani Čižmárikovej v týchto funkciách naďalej zostávajú Magdaléna Hromcová a Ondrej Laciak,” uviedla SAK.

Prečítajte si tiež:
Začína sa XXVI. medzinárodný hudobný festival Musica Nobilis

Slovenská advokátska komora je nezávislá samosprávna stavovská organizácia, združujúca viac ako 5 600 advokátov a 2 500 advokátskych koncipientov.

Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenská advokátska komora má nového predsedu, Karasa nahradí Puchalla © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií