fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi utekajúci pred nedobrovoľným narukovaním do armády sa už do Fínska nedostanú, vláda im zakázala vstup do krajiny

Fínska vláda krok odôvodnila tým, že pokračujúce príchody ruských turistov do Fínska ohrozujú medzinárodné vzťahy krajiny.

Máte tip? napíšte nám mailom

29.9.2022 (Webnoviny.sk) – Fínsko od piatka značne obmedzí osobnú dopravu na hraniciach s Ruskom a zakáže ruským občanom cestujúcim s turistickými vízami vstup na svoje územie.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Minister zahraničia Pekka Haavisto počas tlačovej konferencie uviedol, že cieľom rozhodnutia „je v zásade úplne zabrániť ruskému cestovnému ruchu do Fínska a súvisiacemu tranzitu cez Fínsko“.

Fínska vláda krok odôvodnila tým, že pokračujúce príchody ruských turistov do Fínska ohrozujú medzinárodné vzťahy krajiny.

Od prvého septembra Fínsko znížilo počet víz vydaných ruským občanom na jednu desatinu obvyklého počtu, čo je krok vnímaný ako prejav solidarity s Ukrajinou, ktorú Rusko napadlo.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Vojenská mobilizácia, Zákaz vstupu do krajiny
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi utekajúci pred nedobrovoľným narukovaním do armády sa už do Fínska nedostanú, vláda im zakázala vstup do krajiny © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií