fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Budú preživší z potopeného krížnika Moskva opäť bojovať vo vojne na Ukrajine? Rodiny požadujú koniec ich nasadenia

Postoj rodinných príslušníkov spomenutých námorníkov sa údajne nepáči Kremľu.

Máte tip? napíšte nám mailom

22.6.2022 (Webnoviny.sk) – Rodinní príslušníci dovedna 49 preživších ruských námorníkov z potopeného krížnika Moskva požadujú ukončenie ich nasadenia vo vojne na Ukrajine. Na svojom webe o tom referuje americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW) s odvolaním sa na ruské opozičné periodikum Novaja Gazeta.

Postoj rodinných príslušníkov spomenutých námorníkov sa údajne nepáči Kremľu, keďže tí vo výzve poukázali na to, že ruskí velitelia neposlali preživších domov. Namiesto toho ich 30. júna opäť plánujú poslať do bojových akcií.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

V uvedenej výzve sa taktiež uvádza, že preživší sa odmietajú zúčastniť na ďalších úlohách, pretože pri potopení krížnika utrpeli psychickú ujmu. V súčasnosti ich vraj držia na starej lodi Ladnyj, ktorá údajne nie je vhodná na boj.

Ukrajinská rozviedka predtým informovala, že ruské úrady pohrozili rodinám preživších námorníkov trestným stíhaním a zrušením akýchkoľvek finančných výhod, aby ich odradili od vystupovania proti ruským operáciám na Ukrajine.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Budú preživší z potopeného krížnika Moskva opäť bojovať vo vojne na Ukrajine? Rodiny požadujú koniec ich nasadenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Falošný kňaz sa dostal do kasární vo Windsore, noc vraj strávil jedením a pitím s dôstojníkmi kráľovskej stráže
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií