fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ruskej armáde evakuácia z Hadieho ostrova tak celkom nevyšla, zanechali tam množstvo zbraní a techniky

Ako uviedol hlavný veliteľ ukrajinských ozbrojených síl, okupantom dokonca museli pomôcť “evakuovať zvyšok ich posádky z nášho ostrova”.

Máte tip? napíšte nám mailom

2.7.2022 (Webnoviny.sk) – Moskva sa síce snažila po odchode zo strategického ukrajinského Hadieho ostrova zničiť zariadenie, zbrane a nehnuteľný majetok, ale podľa ukrajinskej armády Rusko „túto úlohu nezvládlo”.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Hlavný veliteľ ukrajinských ozbrojených síl Valerij Zalužnyj v sobotu povedal: „Včerajšími leteckými údermi sa Rusi pokúšali zničiť vybavenie, zbrane a nehnuteľnosti na Haďom ostrove. Avšak tradične túto úlohu nezvládli”.

„’Pomohli’ sme okupantom definitívne evakuovať zvyšok ich posádky z nášho ostrova,” dodal. Informuje o tom portál news.sky.com.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Hadí ostrov, rusko-ukrajinský konflikt, Vojenská technika
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruskej armáde evakuácia z Hadieho ostrova tak celkom nevyšla, zanechali tam množstvo zbraní a techniky © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií