fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi nemajú dostatok vojakov na to, aby dokázali kontrolovať Chersonskú oblasť, tvrdí šéfka tajných služieb USA

V súčasnosti nie je jasné, koľko ruských vojakov je v Chersonskej oblasti.

Máte tip? napíšte nám mailom

2.7.2022 (Webnoviny.sk) – Moskva podľa riaditeľky tajných služieb USA Avril Hainesovej nemá dostatok vojakov na to, aby efektívne kontrolovala Chersonskú oblasť na juhu Ukrajiny.

Hainesová pre televíznu stanicu CNN povedala, že Kremeľ čelí „na južnej Ukrajine rastúcej partizánskej aktivite”, čo by pre neho mohlo predstavovať zväčšujúce sa problémy.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Moskva totiž v posledných týždňoch stiahla významnú časť vojakov z Chersonskej oblasti do regiónu Donbas.

Podľa jedného z amerických predstaviteľov by to mohlo poskytnúť Ukrajincom príležitosť na zvrhnutie verejnej správy, ktorú v Chersonskej oblasti dosadili Rusi.

V súčasnosti nie je jasné, koľko ruských vojakov je v Chersonskej oblasti. Ak by sa však opäť dostala do ukrajinských rúk, mohlo by to poškodiť postavenie Moskvy v Čiernom mori a jej prístup k polostrovu Krym. Informuje o tom portál news.sky.com.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi nemajú dostatok vojakov na to, aby dokázali kontrolovať Chersonskú oblasť, tvrdí šéfka tajných služieb USA © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
V Bosne zadržali Kaľavského, hľadaný exfunkcionár NAKA chcel požiadať o azyl
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií