Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Súčasnú trénerku ženskej futbalovej reprezentácie Írska mal v minulosti znásilniť holandský funkcionár

Pauwová údajne diskutovala o svojich negatívnych skúsenostiach so zástupcami Holandskej futbalovej federácie ešte vlani.

2.7.2022 (Webnoviny.sk) – Trénerka ženskej futbalovej reprezentácie Írska Vera Pauwová obvinila zo znásilnenia vysoko postaveného funkcionára v holandskom zväze, podľa nej sa činu dopustil v roku 1986 u nej doma.

Okrem toho priznala, že sa stala obeťou sexuálnych útokov od dvoch ďalších mužov z jej hráčskych čias v Holandsku, konkrétne mená však neprezradila.

O znásilnení nevedeli ani najbližší

Ako hráčka aj trénerka holandskej reprezentácia vraj čelila „systematickému sexuálnemu zneužívaniu, zneužívaniu moci, šikanovaniu, zastrašovaniu, izolácii a kádrovaniu“.

„Ani moji najbližší nevedeli o znásilnení, ktorého sa voči mne dopustil prominentný futbalový funkcionár, keď som bola mladá hráčka. Neskôr k tomu pribudli sexuálne útoky od dvoch ďalších mužov. Všetci traja muži boli v čase týchto incidentov zamestnaní v Holandskej futbalovej federácii,“ napísala v sobotu 59-ročná Pauwová na svojom twitteri.

Pauwová údajne diskutovala o svojich negatívnych skúsenostiach so zástupcami Holandskej futbalovej federácie (KNVB) ešte vlani a organizácia na základe toho začala vyšetrovanie.

Pauwovú podporila aj írska federácia

„Ukázalo sa, že by sme mali k niektorým záležitostiam pristupovať inak. Bohužiaľ, Vera v minulosti čelila chybným predsudkom a nevhodným komentárom od našich bývalých zamestnancov. Je neakceptovateľné, že Vera nemala bezpečné pracovné prostredie, na ktoré mala nárok. Po osobnom kontakte s ňou sme zistili, že to malo na ňu veľký dopad a mrzí nás to,“ napísal KNVB vo svojom stanovisku.

Pauwovej vyjadrila podporu aj Írska futbalová federácia (FAI), jej súčasný zamestnávateľ: „Sme si plne vedomí toho, aký dopad budú mať tieto odhalenia na Veru. Ubezpečili sme ju, že má plnú podporu vedenia aj kolegov v asociácii.“

Viac k témam: Obvinenie zo znasilnenia, Znásilnenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Súčasnú trénerku ženskej futbalovej reprezentácie Írska mal v minulosti znásilniť holandský funkcionár © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií