fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Handlovej budú občania naďalej voliť 19 poslancov, návrh na ich redukciu mestská rada zamietla

Mesto Handlová bude na základe rozhodnutia poslancov rozdelené do štyroch volebných obvodov.

Máte tip? napíšte nám mailom

2.7.2022 (Webnoviny.sk) – V handlovskom mestskom zastupiteľstve bude aj v najbližšom volebnom období pôsobiť 19 poslancov. Návrh na redukciu zastupiteľstva s 15 poslancami, ktorý pripravil prednosta mestského úradu Tibor Kolorédy, totiž neprešiel hlasovaním v mestskej rade.

Zákon o obecnom zriadení umožňuje v mestách s počtom obyvateľov od 10 001 do 20 000 zostaviť mestské zastupiteľstvo s minimálne 13 a maximálne 19 poslancami. V meste žije aktuálne približne 16 000 obyvateľov, na jedného poslanca tak pripadá okolo 840 obyvateľov.

Mesto Handlová bude na základe rozhodnutia poslancov rozdelené do štyroch volebných obvodov, pričom dva z nich sú jednomandátové.

Zákon umožňuje vytvorenie takýchto obvodov v mestách, ktoré sa členia na mestské časti. To je aj prípad Handlovej a jej mestských častí Nová Lehota a Morovno.

Viac k témam: Komunálne voľby, Mestské zastupiteľstvo, Mestskí poslanci
Zdroj: Webnoviny.sk – V Handlovej budú občania naďalej voliť 19 poslancov, návrh na ich redukciu mestská rada zamietla © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií