fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Bývalá ombudsmanka Patakyová stále nemá nástupcu, na stole sa kopia naďalej podnety na podpis

Kancelária ombudsmana funguje od marca bez obsadenia.

Máte tip? napíšte nám mailom

11.7.2022 (Webnoviny.sk) – Nástupcovi bývalej ombudsmanky Márii Patakyovej pribudlo za jún 102 podnetov na podpis. Momentálne naň čaká 281 podnetov. Kancelária ombudsmana funguje od marca bez obsadenia. Informovala o tom Michaela Pavelková z odboru komunikácie a protokolu Kancelárie verejného ochrancu práv v tlačovej správe.

Kancelária ombudsmana môže podnety analyzovať a spracovať, no rozhodnutie, či došlo alebo nedošlo k porušeniu práva, ostáva na nového ombudsmana alebo ombudsmanku.

„V čase, keď je Kancelária verejného ochrancu práv bez vedenia, môže sa zaoberať podnetmi len do tej miery, ktorú jej umožňuje zákon a Ústava Slovenskej republiky. V rámci podnetov právnici a právničky analyzujú a pripravujú podklady i stanoviská pre nového ombudsmana alebo ombudsmanku,” uvádza Pavelková.

Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) presunul termín na uzavretie kandidatúr. Dátum na predkladanie návrhov mien je 26. august a voľba je avizovaná na septembrovú schôdzu Národnej rady SR so začiatkom od 13. septembra.

Zdroj: Webnoviny.sk – Bývalá ombudsmanka Patakyová stále nemá nástupcu, na stole sa kopia naďalej podnety na podpis © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Členovi SaS podpálili auto, na polícii chcel udať lesníkov za nelegálnu ťažbu dreva v chránenej oblasti
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií