fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Čaputová: Pomoc rodinám je legitímny cieľ, nemal by však proti sebe stavať ľudí

Zuzana Čaputová tvrdí, že označovať niekoho za prorodinného či protirodinného je manipulatívne.

Máte tip? napíšte nám mailom

8.6.2022 (Webnoviny.sk) – Pomoc rodinám je podľa prezidentky SR Zuzany Čaputovej legitímny cieľ, no pod touto zámienkou by sa proti sebe nemali stavať ľudia. Hlava štátu tiež konštatuje, že tvrdiť o niekom, že je prorodinný alebo protirodinný je manipulatívne. Prezidentka to skonštatovala vo svojom profile na sociálnej sieti.

Legitímne prostriedky

„Nikto, s kým som rokovala vrátane tých, ktorí ma žiadali zákon vetovať, vôbec nenamietali proti pomoci rodinám. Každý legitímny cieľ však musí byť dosahovaný aj legitímnymi prostriedkami,“ povedala Čaputová.

Pripomenula, že ak by podpísala legislatívnu zmenu, ktorá hrubo obchádza pravidlá legislatívneho procesu, bolo by to popretím toho, s čím do funkcie kandidovala a s čím bola zvolená.

Čaputová vrátila na prerokovanie zákon

Prezidentka SR Zuzana Čaputová v utorok 7. júna vrátila parlamentu na opätovné prerokovanie zákon o financovaní voľného času dieťaťa. Vetuje tie časti zákona, ktoré majú nadobudnúť účinnosť od 1. januára budúceho roka.

Jej veto sa tak netýka okamžitej pomoci rodinám od júla tohto roka. Ak parlament jej veto prelomí, obráti sa na Ústavný súd SR s otázkou, či proces schvaľovania tohto zákona bol v súlade s Ústavou SR. Hlava štátu o tom informovala vo svojom verejnom vyhlásení.

Prečítajte si tiež:
Fleischer z kauzy Očistec chcel nastúpiť do výkonu trestu, sudca ho poslal domov

Progresívna liberálka

Minister financií Igor Matovič (OĽaNO) očakával, že prezidentka Zuzana Čaputová vráti parlamentu na opätovné prerokovanie zákon o pomoci rodinám. Mrzí ho však, že mu nedala ani minútu priestoru na to, aby návrh zákona ako jeho predkladateľ pred ňou obhájil.

Prezidentku označil za progresívnu liberálku, seba za prorodinného konzervatívca, preto očakával, že pri návrhu masívnej pomoci rodinám budú ich postoje odlišné. Čaputovej odkázal, že rodiny to aj tak vyhrajú.

Viac k témam: zákon o financovaní voľného času dieťaťa
Zdroj: Webnoviny.sk – Čaputová: Pomoc rodinám je legitímny cieľ, nemal by však proti sebe stavať ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií