fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Čaputová si zaspomínala na generála Štefánika, podobní štátnici sú podľa prezidentky potrební aj v súčasnosti

Generál Milan Rastislav Štefánik zahynul pred 103 rokmi.

Máte tip? napíšte nám mailom

4.5.2022 (Webnoviny.sk) – Štátnici, akým bol generál Milan Rastislav Štefánik, sú potrební v každej dobe vrátane tej dnešnej. Prezidentka Zuzana Čaputová to povedala počas svojej stredajšej spomienky na spoluzakladateľa demokratického Československa, vedca, cestovateľa, diplomata a generála francúzskej armády. Štefánik, ktorý sa vypracoval zo skromných pomerov na rešpektovanú osobnosť doma aj na medzinárodnej politickej scéne, zahynul pred 103 rokmi.

„Tragická smrť Milana Rastislava Štefánika pred 103 rokmi nemôže prekryť to, kým bol a o čo všetko sa zaslúžil. Práve aj vďaka Štefánikovi sa Slováci stali štátotvorným národom samostatného česko-slovenského štátu,“ povedala Čaputová.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Zdroj: Webnoviny.sk – Čaputová si zaspomínala na generála Štefánika, podobní štátnici sú podľa prezidentky potrební aj v súčasnosti © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií