fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Časť Slovenska potrápia búrky, cez víkend platí výstraha pred vysokými teplotami

Juh Slovenska postihnú teploty vo výške až 33 stupňov Celzia.

Máte tip? napíšte nám mailom

24.6.2022 (Webnoviny.sk) – Meteorológovia vydali na piatok 24. júna výstrahy prvého stupňa pred búrkami. Výstraha od 20:00 hodiny do polnoci sa týka celého Bratislavského, Trnavského a časti Nitrianskeho kraja, v okresoch Nitra, Topoľčany, Nové Zámky, Komárno a Šaľa. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na svojom webe.

Výstrahy pred vysokými teplotami do 33 stupňov Celzia vydalo SHMÚ na sobotu aj nedeľu v časoch od 14:00 do 18:00 hodiny. Vysoké teploty v sobotu pocítia obyvatelia celého južného Slovenska od okresu Levice až po východné Slovensko v okrese Sobrance.

Na východnom Slovensku v okresoch Košice, Humenné a Vranov nad Topľou tiež vystúpia teploty na až 33 stupňov Celzia. V nedeľu 26. júna sa výstraha rozšíri o prešovský okres a ďalej na západ o okresy Komárno, Nové Zámky, Šaľa, Galanta a Dunajská Streda.

Pri búrkach môžu byť obmedzené ľudské aktivity a ohrozené zdravie. Intenzívny dážď totiž môže vyvolať prechodný vzostup vodných hladín na malých tokoch aj výskyt stekania vody zo svahov, bahnotoku, zatopenia pivníc, podchodov či podjazdov. Navyše, vietor dokáže spôsobiť škody menšieho rozsahu na porastoch a objektoch a krúpy môžu poškodiť vegetáciu.

Prečítajte si tiež:
V Nitre nechýbalo veľa a museli by zavolať políciu na nedisciplinovaných voličov

Viac k témam: Burky, Meteorológia, Počasie, Predpoveď počasia
Zdroj: Webnoviny.sk – Časť Slovenska potrápia búrky, cez víkend platí výstraha pred vysokými teplotami © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií