fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Celé Slovensko bude možné odpojiť od internetu jediným kliknutím! Prečo?

Máte tip? napíšte nám mailom

Áno, titulok článku si prečítal správne. Slovenská republika chce aktívne bojovať proti kybernetickým útokom. Ich snahou je teda docieliť možnosť odpojiť od internetu celé Slovensko, príp. založiť útočiace kybernetické jednotky.

Celé plány znejú akoby boli vytiahnuté z nejakého sci-fi filmu, no opak je pravdou. Vicepremiér pre informatizáciu – Peter Pellegrini sa vyjadril, že plánujú zaviesť radikálne zmeny. Ide najmä o situácie, kedy by nastal útok na dôležité vnútorné siete štátu – napríklad elektrárne alebo nemocnice. V takom prípade by bolo možné podľa plánov odpojiť celú krajinu od internetu. V ešte kritickejších prípadoch môžu prísť na rad aktívne jednotky.

kh-8xf3tttu3bjn6e5lp8q-internet-mi-zmenil-ivot

Otázka tohto problému sa rieši už od roku 2011. Slovenská republika chce ísť po vzore štátov západnej Európy. Táto právomoc však so sebou prináša i riziko zneužitia. To sa týka najmä ľudí, ktorí môžu touto mocou disponovať.

Zdroj: internet

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií