fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nebojte sa zrkadla v kúpeľni. Stačí vybrať to správne

Je ťažké predstaviť si kúpeľňu bez zrkadla. Patrí do nej rovnako ako umývadlo, sprcha alebo vaňa. Nielen, že sa u neho dámy každý deň skrášľujú a páni holia, ale tiež nám môže pomôcť priestor opticky zväčšiť a rozjasniť. Jeho výber teda odporúčame nepodceňovať. Podľa čoho sa riadiť?

Máte tip? napíšte nám mailom

Veľkosť a tvar v hlavnej úlohe

Veľkosť zrkadla hrá v kúpeľni pomerne zásadnú úlohu. Významným spôsobom totiž môže ovplyvniť veľkosť celého priestoru. Všeobecne tak je možné povedať, že čím väčšie zrkadlo, tým väčšia kúpeľňa. A nejde len o optické zväčšenie miestnosti, ale tiež o praktickosť. Ak žije v domácnosti viac ľudí, väčšie zrkadlo do kúpeľne sa bude určite hodiť, hlavne ak ste zvyknutí, že je vás v kúpeľni a u umývadla viac naraz. Okrem veľkosti zrkadla do kúpeľne záleží tiež na jeho tvare. Vedľa klasického obdĺžnika, je možné zvoliť menej tradičný tvar ako je kruh, ovál alebo aj celkom jedinečné tvary. So zrkadlom je možné zachádzať ako s umeleckým dielom, kedy sa nemusíme obmedzovať tvarom.

Priestorovo výrazné

Celkom zásadný je priestor. Mali by ste na neho myslieť už pri plánovaní kúpeľne a výbere nábytku, pretože mu potom budete musieť prispôsobiť veľkosť zrkadla aj prípadnú elektroinštaláciu. V priebehu rekonštrukcie môže dôjsť k nečakaným zmenám a vo chvíli, kedy už budete mať vymaľované, bude neskoro pre dorobenie zásuviek a iných el. prípojok. Pozor si dajte tiež na to, aby zrkadlo nebolo širšie než kúpeľňová skrinka s umývadlom, ktorá sa pod ním nachádza. Z estetického hľadiska by výsledok nebol príliš uspokojivý. Šírka ale nie je jediné, na čo by ste mali myslieť. Každý člen rodiny je obvykle inak vysoký a je dôležité, aby sa v zrkadle videli aj tí menší alebo naopak aj tí s vyšším vzrastom.

Prečítajte si tiež:
Najlepšie francúzske filmy: Crème de la Crème 7

 

Zrkadlová skrinka či minimalistický skvost?

Pri výbere kúpeľňového zrkadla nezabudnite vziať do úvahy celkové rozmery kúpeľne v spojitosti s možnosťou úložného priestoru. V prípade, že hľadáte zrkadlo do kúpeľne s menším úložným priestorom, iste uvítate zrkadlovú skrinku. Môže vám poslúžiť napríklad na uskladnenie drobností, akými sú zubné potreby, strojčeky, žiletky či iné doplnky. Na druhej strane svoje opodstatnenie v malej kúpeľni nájde aj jednoduché a čisté zrkadlo. Hodí sa predovšetkým do minimalisticky ladeným kúpeľní, ktoré kladú dôraz na design. Tieto zrkadlá sú obyčajne tvorené jednoliatou veľkou plochou, ktorá sa povesí na stenu alebo zasadí do steny či obloženia.

Naopak zrkadlá v ráme pôsobia o niečo robustnejším dojmom. Obvykle predstavujú najmasívnejší prvok celej kúpeľne. Preto si dobre rozmyslite, aký rám zvolíte, pretože s najväčšou pravdepodobnosťou bude jednou z prvých vecí, ktoré po vstupe upútajú pozornosť návštevníka.

Budiš svetlo!

Svetlo a zrkadlo sú nerozlučná dvojka. Ani najlepšie umiestnené zrkadlo vám nebude dobre slúžiť bez dobrého a realistického zdroja svetla. Ak máte v kúpeľni veľké okno, ideálne poveste zrkadlo na stenu oproti nemu. Ak je okno malé, poprípade žiadne, budete potrebovať svetlo umelé. A jedna žiarovka na strope rozhodne nestačí. Ideálne sú preto zrkadlá s osvetlením, ktoré ním disponujú priamo od výrobcu.

Prečítajte si tiež:
Tento chalan sa zbláznil! Potrel svojej priateľke tampón chilli papričkou. Toto nikdy nerob!

Veríme, že vám náš článok pomohol a vyberiete si zrkadlo, do ktorého bude radosť pozerať!

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj sanitino
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií