fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Charkov sa stal najviac bombardovaným mestom na Ukrajine, devastujú ho salvové raketomety

Charkov trpí v dôsledku toho, že je na dosah väčšiny typov ruského delostrelectva, uviedol britský rezort obrany.

Máte tip? napíšte nám mailom

19.8.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinské mesto Charkov, ktoré je druhé najväčšie v krajine, sa teraz stalo najviac bombardovaným mestom od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu. Uviedlo to britské ministerstvo obrany v najnovšej správe o vývoji ruskej vojny na Ukrajine. Charkov, ktorý sa nachádza približne 15 kilometrov od ruskej prednej línie, trpí v dôsledku toho, že je na dosah väčšiny typov ruského delostrelectva, uviedol britský rezort obrany. Informuje o tom web The Guardian.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Salvové raketomety spôsobujú devastáciu rozsiahlych častí mesta. Ruské sily pokračujú v uskutočňovaní miestnych útokov a v prieskume bojov proti ukrajinským silám,“ uviedlo britské ministerstvo obrany.

„Pravdepodobne sa snažia donútiť Ukrajinu, aby udržiavala významné sily na tomto fronte, s cieľom predísť ich nasadeniu na iných frontoch ako síl na protiofenzívu,“ dodal rezort.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine: Charkov (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Charkov sa stal najviac bombardovaným mestom na Ukrajine, devastujú ho salvové raketomety © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Zelenskyj zvažuje vymeniť kamaráta z detstva, do funkcie chce niekoho vhodnejšieho
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií