fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Srbsko podpísalo dohodu s Ruskom, obe krajiny budú spolu konzultovať otázky zahraničnej politiky

Hoci Srbsko tvrdí, že podporuje územnú celistvosť Ukrajiny, jeho vláda sa opakovane odmietla pripojiť k západným sankciám voči Moskve.

Máte tip? napíšte nám mailom

25.9.2022 (Webnoviny.sk) – Srbsko podpísalo s Ruskom dohodu o vzájomných „konzultáciách” o otázkach zahraničnej politiky, uviedli v sobotu srbské médiá.

Minister zahraničných vecí Srbska Nikola Selakovič dohodu podpísal v piatok so šéfom ruskej diplomacie Sergejom Lavrovom počas zasadania Valného zhromaždenia OSN v New Yorku, kde sa väčšina západných delegácií Lavrovovi vyhýbala pre inváziu jeho krajiny na Ukrajinu.

Dohoda o pláne konzultácií by mala trvať dva roky, uviedlo srbské ministerstvo zahraničných vecí vo vyhlásení. Srbsko je oficiálne kandidátskou krajinou na členstvo v Európskej únii, ale srbská vláda udržiava vzťahy s Ruskom.

Hoci Srbsko uviedlo, že podporuje územnú celistvosť Ukrajiny, jeho vláda sa opakovane odmietla pripojiť k západným sankciám voči Moskve.

Predstavitelia srbskej prozápadnej opozície vyhlásili, že najnovšia dohoda s Ruskom je znakom toho, že srbský prezident Aleksandar Vučič sa vzdal členstva svojej krajiny v Európskej únii a vedie ju bližie k Moskve.

Viac k témam: Medzinárodné vzťahy, Zahraničná politika
Zdroj: Webnoviny.sk – Srbsko podpísalo dohodu s Ruskom, obe krajiny budú spolu konzultovať otázky zahraničnej politiky © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Ruské rakety vraj dopadli na územie Poľska, Moskva to popiera a hovorí o úmyselnej provokácii (video+foto)
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií