fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Chochlíková zabojuje na Svetových hrách v USA o zlato, pre Slovensko získa štvrtú medailu

Členka VŠC Dukla Banská Bystrica o zlato zabojuje proti úradujúcej majsterke sveta Maročanke Meriem El Moubarikovej.

Máte tip? napíšte nám mailom

17.7.2022 (Webnoviny.sk) – Svetové hry v neolympijských športoch v americkom Birminghame opustí slovenská výprava so štyrmi medailami. Po striebre kickboxerky Alexandry Filipovej a bronze karatistky Ingridy Suchánkovej aj plutvovej plavkyne Zuzany Hraškovej má istotu minimálne striebra aj Monika Chochlíková v thajskom boxe.

Vo váhe do 51 kg sa prebojovala už do finále, v semifinále zdolala Rakúšanku Rebeccu Hödlovú. O zlato zabojuje členka VŠC Dukla Banská Bystrica proti úradujúcej majsterke sveta Maročanke Meriem El Moubarikovej.

Maročanka je zaslúžene vo finále

“Vedeli sme o kvalitách súperky a nič sme pred stretnutím nepodcenili. Keď Rebeccu v druhom kole počítali, ukazovalo to jednoznačne smer, ktorým sa zápas vyvíja. Momentálne ma čaká asi 16-hodinová regenerácia a príprava na nedeľňajšie finále,” povedala Chochlíková po úspešnom semifinále podľa webu olympic.sk.

Pred finále dodala: “Uvidíme, ktorá z nás je na tom tento rok lepšie. Maročanka je zaslúžene vo finále. Videla som jej zápasy a viem, čo ma čaká.”

Čorbovú diskvalifikovali

V sobotu v USA súťažia aj Nikola Čorbová v duatlone a po príchode do cieľa na 15. priečke sa dozvedela, že ju diskvalifikovali rovnako ako polovicu štartového poľa.

Prečítajte si tiež:
Rory Sabbatini bude súčasťou seriálu PGA Tour aj v budúcom roku, pomohla mu výnimka a ďalšie okolnosti

“Organizácia na trati bola katastrofálna. Nikto nám neukázal v prvom kole smer jazdy na bicykli, netušili sme, či ideme správne. Boli sme väčšia skupina, v ktorej sme spolupracovali. Mám pocit, že sme išli aj o kolo viac, ako sme mali,” povedal Čorbová na webe Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV). Okrem nej diskvalifikovali aj Francúzku Garance Blautovú a Nemku Merle Brunneeovú, ktoré sa v cieli tešili zo zlata resp. bronzu.

Viac k témam: Svetové hry v neolympijských športoch
Zdroj: Webnoviny.sk – Chochlíková zabojuje na Svetových hrách v USA o zlato, pre Slovensko získa štvrtú medailu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií