fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Deväťročný Ukrajinec Davyd Ivanov sa stal majstrom sveta v karate, hoci sa pripravoval cez internet

Chlapec sa nemohol stretnúť so svojím trénerom, ktorý nesmel opustiť Rusmi okupovaný Berďansk v Zaporižžskej oblasti.

Máte tip? napíšte nám mailom

14.8.2022 (Webnoviny.sk) – Talentovaný ukrajinský karatista Davyd Ivanov sa stal majstrom sveta v karate napriek tomu, že bol nútený pripravovať sa na podujatie cez internet.

Iba 9-ročný sa nemohol stretnúť so svojím trénerom, ktorý nesmel opustiť Rusmi okupovaný Berďansk v Zaporižžskej oblasti. Referuje o tom web zn.ua.

Chlapec pred ruskou inváziou žil v spomenutom Berďansku na pobreží Azovského mora. Po obsadení mesta Rusmi sa mu s rodičmi podarilo odísť do zahraničia, no jeho tréner nemohol opustiť okupované mesto.

Na svetový šampionát v karate verzie FSKA sa preto Davyd Ivanov pripravoval online. Napokon na MS získal zlato a pri odovzdávaní cien hrdo vztýčil ukrajinskú vlajku.

Viac k témam: Karate
Zdroj: Webnoviny.sk – Deväťročný Ukrajinec Davyd Ivanov sa stal majstrom sveta v karate, hoci sa pripravoval cez internet © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií