fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajinci zlikvidovali už pätinu ruských síl na svojom území, musia ešte zvýšiť delostreleckú paľbu

Bojové akcie pokračujú na fronte dlhom 1300 kilometrov.

Máte tip? napíšte nám mailom

14.8.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinská armáda už zlikvidovala pätinu jednotiek ruských síl, ktoré sa zapojili do vojny na Ukrajine.

Po rozhovore s predsedom Zboru náčelníkov štábov ozbrojených síl USA Markom Milleym o tom na Telegrame informoval hlavný veliteľ ukrajinských ozbrojených síl Valerij Zalužnyj.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Pri dnešnom telefonickom rozhovore ešte raz porovnávali odhady ruských strát v tejto vojne. Poznamenávame, že nepriateľ utrpel značné straty, predovšetkým na živej sile. Pätina jednotiek ruských ozbrojených síl zapojených do bojov na Ukrajine bola porazená,“ uviedol Zalužnyj v sobotu večer.

Zalužnyj taktiež informoval Milleyho, že aktívne bojové akcie pokračujú na fronte dlhom 1300 kilometrov.

„Musíme zvýšiť delostreleckú paľbu. Ešte raz som to adresoval našim partnerom,“ povedal hlavný veliteľ ukrajinských ozbrojených síl.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajinci zlikvidovali už pätinu ruských síl na svojom území, musia ešte zvýšiť delostreleckú paľbu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií