fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Chodec Černý nečakal 14. miesto na „dvadsiatke“, výkon v závere považuje za nadľudský (foto+video)

Černý zaznamenal najlepšie slovenské chodecké umiestenie na „dvadsiatke“ na ME od roku 2014, keď Antonovi Kučmínovi patrila 20. priečka.

Máte tip? napíšte nám mailom

20.8.2022 (Webnoviny.sk) – Slovenský reprezentant v chôdzi Dominik Černý bol po sobotňajších pretekoch na 20 kilometrov na majstrovstvách Európy v nemeckom Mníchove spokojný s dosiahnutým časom 1:25:38 h. Obsadil vďaka nemu solídne 14. miesto v 29-člennom štartovom poli. Výsledok si cenil o to viac, že nedávno prekonal ochorenie COVID-19.

„Vzhľadom na všetky okolnosti som so štrnástym miestom i výkonom veľmi spokojný. Ak by však išlo všetko podľa plánu a nemusel by som sa do formy dostávať po prekonaní covidu, určite by som mal ambíciu skončiť v prvej desiatke. Štrnástu priečku som neočakával, pred štartom by som považoval za úspech čokoľvek do 20. miesta,“ zhodnotil Černý svoje mníchovské účinkovanie na webe Slovenského atletického zväzu (SAZ).

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Najlepšie umiestnenie od roku 2014

Majstrom Európy sa stal Španiel Álvaro Martín časom 1:19:11 h. Černý sa na konečné 14. miesto prepracovával z „dolných poschodí“.

Nakoniec zverenec trénerov Romana Benčíka a Ľuboša Machníka v banskobystrickej Dukle zaznamenal najlepšie slovenské chodecké umiestenie na „dvadsiatke“ na ME od roku 2014, keď Antonovi Kučmínovi patrila 20. priečka.

Prečítajte si tiež:
Forsterovej nevyšlo semifinále na 100 m prekážok podľa predstáv a výkon z rozbehu už nezopakovala (video)

Finiš mu vyšiel

„Príprava nebola jednoduchá, v tempe 4:30 min na kilometer som sa postupne už cítil doma, ale v špeciálnom dvadsiatkárskom, čo je 4:10 – 4:15, som dokázal chodiť kilometer len s pauzami. Dnes som však v takomto tempe ´odšliapal´ celú dvadsiatku a v závere dokonca boli kilometre aj za 4:00, čo považujem z môjho pohľadu za nadľudský výkon. Finiš mi naozaj vyšiel. Na poslednom kilometri som mal pred sebou ešte Fína Havu, no on išiel ešte stále dosť rýchlo a jeho som už nestihol predbehnúť,“ dodal Černý.

Burzalová bola osemnásta

Po ňom bola na ženskej „dvadsiatke“ v akcii slovenská reprezentantka Hana Burzalová, ktorá si medzi 24 štartujúcimi vybojovala v daždi 18. priečku v sezónnom maxime 1:40:31 h. Zvíťazila grécka chodkyňa Antigoni Ntrismpiotiová, ktorá dosiahla čas 1:29:03 h.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Majstrovstvá Európy v atletike
Zdroj: Webnoviny.sk – Chodec Černý nečakal 14. miesto na „dvadsiatke“, výkon v závere považuje za nadľudský (foto+video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Vlhová má za sebou sústredenie na snehu v Taliansku, zo začiatku jazdila navoľno
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií