fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Čierna Hora a krajiny západného Balkánu by sa mali v čo najkratšom čase stať členmi EÚ, tvrdí Korčok

Šéf slovenskej diplomacie Ivan Korčok (nom. SaS) ponúkol Čiernej Hore pomoc pri integračnom procese do Európskej únie.

Máte tip? napíšte nám mailom

16.6.2022 (Webnoviny.sk) – Je v záujme Slovenska, aby sa Čierna Hora a krajiny západného Balkánu stali v čo najkratšom čase členmi Európskej únie (EÚ).

Šéf slovenskej diplomacie Ivan Korčok (nom. SaS) to povedal počas svojej návštevy v Podgorici. V tlačovej správe o tom informoval komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR).

„Západný Balkán zostáva našou zahraničnopolitickou prioritou a je aj v našom záujme, aby sa Čierna Hora, ale aj ďalšie krajiny regiónu, v čo najkratšom možnom čase stali členmi EÚ. Tým sa posilní stabilita na európskom kontinente. Samozrejme, treba mať pritom na pamäti, že pre úspešnú integráciu do EÚ si obe strany musia splniť svoje úlohy,“ povedal Korčok. Zároveň prisľúbil partnerom v Čiernej Hore pomoc pri napĺňaní eurointegračných ambícií.

Korčok ocenil, že nová vláda v Podgorici jednoznačne deklarovala integráciu do EÚ ako svoju hlavnú zahraničnopolitickú prioritu. Zároveň zdôraznil, že kľúčovú rolu zohrávajú konkrétne kroky, ktoré Čierna Hora v tomto smere urobí, a to predovšetkým v oblasti právneho štátu.

Viac k témam: Vstup do EÚ
Zdroj: Webnoviny.sk – Čierna Hora a krajiny západného Balkánu by sa mali v čo najkratšom čase stať členmi EÚ, tvrdí Korčok © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Rakety zasiahli životne dôležitý prístav a Ukrajinci postupne odtláčajú Rusov od Charkova
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií