fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Colníci zadržli od začiatku roka takmer tisíc falzifikátov, viac ako polovicu tovaru tvorila obuv

Falzifikátmi značkového tovaru bola spôsobená škoda za 47 730 eur.

Máte tip? napíšte nám mailom

7.7.2022 (Webnoviny.sk) – Žilinskí príslušníci finančnej správy zaistili od začiatku roka 951 napodobením značkového tovaru. Viac ako polovicu zadržaného tovaru predstavovala obuv. Podľa hovorkyne Colného úradu Žilina Boženy Chríbikovej je vyčíslená hodnota originálov vecí im najviac podobným 47 730 eur.

„Za posledný polrok pribudlo do skladu zadržaného tovaru viac ako 504 párov obuvi a 447 kusov ďalších vecí, ktorými došlo k porušeniu práv oprávnenej osoby k ochrannej známke, keďže išlo o falzifikáty. Medzi nimi bol zväčša športový tovar, ale tiež papuče, hodinky, kabelky aj hračky pre deti,” skonštatovala Chríbiková.

Falzifikáty pochádzajú pôvodom z Číny, Vietnamu, Turecka či Švajčiarska. „Z uvedených vecí stojí za zmienku napodobenina kabelky označená známkou svetoznámej značky, ktorá má v originálnom prevedení hodnotu neuveriteľných 6 250 eur,” poznamenala Chríbiková.

Príslušníci finančnej správy napodobeniny odhalili v obchodoch, dopravných prostriedkoch a poštových zásielkach. „Pri kontrolách tovaru postupujú podľa nariadenia o presadzovaní práv duševného vlastníctva. Tento predpis sa neuplatňuje na tovar neobchodnej povahy, ktorý sa nachádza v osobnej batožine cestujúcich,” dodala hovorkyňa CÚ Žilina.

Prečítajte si tiež:
Pellegrini si vie predstaviť vládnuť so Sme rodina, Krajniak má predstavivosť oveľa väčšiu

Viac k témam: Falzifikát
Zdroj: Webnoviny.sk – Colníci zadržli od začiatku roka takmer tisíc falzifikátov, viac ako polovicu tovaru tvorila obuv © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií