fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Dedinčania v Indii pletú svetre pre slony, boja sa hroziacich mrazov

Máte tip? napíšte nám mailom

Klimatické zmeny sú v súčasnosti naozaj horúcou témou. Prejavujú sa totiž čoraz výraznejšie. Kým niektoré oblasti sveta sužujú suchá, inde sú záplavy. A napríklad v Indii momentálne hrozia mrazy, na ktoré tamojšia fauna ani flóra vonkoncom nie je adaptovaná. A tak tu začali šiť svetre pre slony.

Slony budú zimovať vo svetríkoch

Miestne ženy sa spolu s personálom centra zachraňujúceho slony rozhodli pre netradičné riešenie. V snahe ochrániť zvieratá pred teplotami, na aké nie sú zvyknuté, šijú svetre pre slony. Odborníci totiž varovali, že v danej oblasti budú teploty prudko klesať. Pohybovať by sa mali len okolo nuly, hrozí dokonca aj mráz.  

V stredisku Wildlife SOS Elephant Conservation and Care Centre v severoindickom meste Mathura sa nachádzajú zachránené slony, ktoré boli v minulosti týrané a trpeli chronickým zanedbávaním zo strany svojich krutých majiteľov. Po internete už kolujú fotografie, na ktorých sú slony oblečené v odevoch zakrývajúcich nohy, chrbát a krk. Tieto “svetre” vyrábajú tamojšie ženy odkedy sa dozvedeli o varovaniach pred nízkymi teplotami.

slony

Zdroj: independent.co.uk

Týrané zvieratá sú náchylné na ochorenia

Kartick Satyanarayan, zakladateľ strediska, uviedol, že je dôležité chrániť slony, ktoré majú za sebou neľudské zaobchádzanie je veľmi dôležité. “Je dôležité, aby naše slony boli chránené pred chladom počas tejto extrémnej zimy, pretože sú slabí a zraniteľní. Utrpeli už toľko zneužívania, a práve vďaka tomu sú náchylné na ochorenia, ako je zápal pľúc,” uviedol pre indické denníky. „Prechladnutie tiež zhoršuje ich artritídu, čo je bežný problém, s ktorým sa musia zachránené slony vysporiadať,“ dodal.

Zdroj: independent.co.uk

Záchranné centrum plánujú rozširovať

V súčasnosti je v sídle organizácie 20 slonov, ktoré boli zachránené pred nezákonným zajatím, mafiou, ktorá s nimi obchoduje a využíva tieto majestátne zvieratá na žobranie na uliciach či predstavenia v cirkusoch, kde boli zneužívané a vystavené extrémnej krutosti.

Zamestnanci majú v roku 2017 v pláne zachrániť ďalších 50 slonov a plánujú svoje záchranné stredisko rozširovať.

Zdroj: independent.co.uk

Zdroj: independent.co.uk

Prečítajte si tiež:
Mladá dievčina brutálne dobodala svoju babku! Na súde sa to zvrhlo k ostrej hádke - svoj čin neľutuje, spravila by to znova!
Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií