fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Digitálna galéria Poliankovo zo Slovenska je unikátom v strednej Európe, ročne ju navštívi približne 100-tisíc ľudí

Máte tip? napíšte nám mailom

V Tatranskej Polianke vo Vysokých Tatrách otvárajú novú digitálnu galériu. Autormi myšlienky sú Marián Bizub a Marián Aštáry, ktorí stoja aj za projektom Tricklandia v Starom Smokovci. Ročne ju navštívi približne 100-tisíc ľudí. 

„V Tatranskej Polianke sme otvorili niečo nové, vďaka technológiám budú môcť návštevníci zistiť, aký je to pocit stáť na najvyššom vodopáde našej planéty, splaviť neznámu rieku či prejsť cez severný pól,“ ozrejmil Bizub.

Za ideovým obsahom jednotlivých expozícií je známy slovenský dokumentarista Pavol Barabáš. „Som rád, že ma oslovili autori projektu a dúfam, že práve vďaka digitálnej technológii si návštevníci odnesú kdesi vo svojom vnútri pocit, ktorý motivuje k hlbšiemu poznávaniu našej planéty a ich vzťahu k nej,“ uviedol Barabáš.

UNIKÁTNA GALÉRIA POLIANKOVO

VYSOKÉ TATRY: Nová galéria Poliankovo je v strednej Európe unikátom. Vo videoreportáži informuje Marián Bizub, autor projektu.

Zveřejnil(a) Tablet.TV dne Pátek 1. března 2019

Galéria Poliankovo ponúka možnosť zažiť pocity, ktoré mávajú len dobrodruhovia. Podľa Aštáryho vďaka digitálnym technológiám dostane každý možnosť navštíviť niekoľko miest našej planéty, vrátane slovenskej jaskyne Domica.

Prečítajte si tiež:
Na svadbách bude môcť byť po novom maximálne 100 ľudí. Na svadby budú chodiť kontroly!

Momentálne tvorí galériu 11 projekcií, autori však už pripravujú aj ďalšie. Náklady len na samotné technológie stáli približne 100-tisíc eur. Všetko, vrátane nákupu budovy a jej rekonštrukcie, si autori hradili z vlastných zdrojov.

„Vysoké Tatry sú pre nás ideálnym miestom pre naše aktivity. Tentokrát sme sa pri názve inšpirovali miestom, kde sa nachádza naša galéria – v Tatranskej Polianke. Toto miesto sa nám páčilo, odtiaľto štartuje výstup na Gerlachovský štít či na Sliezsky dom. Veríme, že rovnako ako Tricklandia bude aj tento náš projekt Poliankovo zaujímavý pre deti aj dospelých a prinesie zábavu i poznanie,“ dodáva Bizub.

View this post on Instagram

Skúšame VR okuliare. Prehliadka jaskyne Domica.

A post shared by Poliankovo (@poliankovo) on

Digitálna galéria Poliankovo bude otvorená pre verejnosť každý deň od 9. do 18. hodiny. Vhodná je pre rodiny s deťmi, mladých ľudí, ale aj staršiu generáciu, ktorá o novodobých technológiách nemá až také poznatky. Už teraz pripravujú ďalšiu expozíciu, na ktorej spolupracovali aj s ochranármi.

Zdroj: skolskyservis.teraz.sk, dromedar.zoznam.skpoliankovo.sk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií