fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Doktor Fauci skončil v karanténe, napriek dvom posilňujúcim dávkam vakcíny sa nakazil koronavírusom

Anthony Fauci má mierne príznaky a pokračuje v práci z domu.

Máte tip? napíšte nám mailom

16.6.2022 (Webnoviny.sk) – Hlavný poradca americkej vlády pre infekčné choroby Anthony Fauci mal pozitívny test na koronavírus. Fauci, ktorý je proti ochoreniu COVID-19 úplne zaočkovaný a dostal aj dve posilňujúce dávky vakcíny, má mierne príznaky, uviedol vo vyhlásení americký Národný inštitút pre alergie a infekčné choroby, ktorého je šéfom.

„Doktor Fauci bude v izolácii a bude pokračovať v práci z domu,“ uviedol inštitút vo vyhlásení. Informuje o tom portál cnbc.com. Počet ochorení COVID-19 v USA podľa údajov Johns Hopkins University opäť stúpa po tom, ako v marci a apríli klesol pod 30-tisíc denne.

Dôvodom rastu počtu nákaz je vysoko infekčný variant koronavírusu omikron. Od konca mája je v USA stabilne v priemere viac ako 100-tisíc nových nákaz denne.

Za uplynulých 18 mesiacov potvrdili ochorenie COVID-19 u takmer 86 miliónov Američanov. Podľa údajov Johns Hopkins University infekcii podľahlo niečo viac ako milión obyvateľov USA.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, omikron
Zdroj: Webnoviny.sk – Doktor Fauci skončil v karanténe, napriek dvom posilňujúcim dávkam vakcíny sa nakazil koronavírusom © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Čína neposkytla Rusku počas vojny žiadnu materiálnu pomoc, dodávanie zbraní Ukrajine podľa Pekingu iba prilieva olej do ohňa
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií