fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Donald Trump si nasadil prvý krát rúško na verejnosti. Doteraz sa za to posmieval

Americký prezident Donald Trump si nasadil na verejnosti po prvýkrát od začiatku pandémie koronavírusu rúško.

Máte tip? napíšte nám mailom

Prezident navštívil vojenskú nemocnicu Walter Reed pri Washingtone, kde sa stretol so zranenými vojakmi a zdravotníckymi pracovníkmi, informuje BBC.

„Nikdy som nebol proti rúškam, ale verím, že majú svoj čas a miesto,“ povedal pri odchode z Bieleho domu.

Predtým zosmiešňoval demokratického rivala Joea Bidena, ktorý masku nosil.

V sobotu však povedal: „Myslím, že keď ste v nemocnici, najmä v tomto konkrétnom prostredí, kde hovoríte s mnohými vojakmi a ľuďmi, ktorí v niektorých prípadoch práve opustili operačné stoly je skvelé nosiť rúško.“

Minulý týždeň v rozhovore pre obchodnú sieť spoločnosti Fox Business Network Trump povedal: „Som za masky.“

Dodal, že sa mu „trochu páčilo“, ako sa na neho pozerajú, prirovnáva sa k Rangerovi, fiktívnemu maskovanému hrdinovi, ktorý so svojím indiánskym priateľom Tontom bojoval proti americkým starozápadom.

Keď však americké centrá pre kontrolu chorôb (CDC) v apríli začali odporúčať ľuďom nosiť na verejnosti masky alebo rúška, ktoré pomôžu zastaviť šírenie vírusu, Trump novinárom povedal, že sa tým nebude riadiť.

„Nemyslím si, že to urobím,“ povedal. ,,Noste masky na tvár, pozdravujem prezidentov, premiérov, diktátorov, kráľov, kráľovné – ja to jednoducho nebudem robiť.”

Prečítajte si tiež:
VIDEO: Zomrela obľúbená Berta z Dva a pol chlapa. Toto sú jej najlepšie hlášky

Niektoré mediálne správy naznačujú, že asistenti opakovane požiadali prezidenta, aby si ho nasadil na verejnosti.

Aká je súčasná situácia v USA?

Podľa údajov Johns Hopkins University University za posledných 24 hodín došlo v USA k rekordným 66 528 potvrdeným prípadom COVID-19, čo je rekord za jeden deň a od vzniku pandémie došlo k celkovému počtu takmer 135 000 úmrtiam.

Louisiana sa stala posledným štátom, ktorý nariadil nosenie masiek na verejnosti.

Guvernér demokratov John Bel Edwards tiež nariadil zatvorenie barov v Louisiane a sprísnil obmedzenia týkajúce sa reštaurácií, ktoré už nebudú môcť slúžiť zákazníkom vo vnútri. Opatrenia nadobúdajú účinnosť v pondelok.

Texas zaznamenal ďalší nárast koronavírusových infekcií, pričom v sobotu bolo zaznamenaných 10 500 nových prípadov.

Guvernér Južnej Karolíny vydal po 23:00 v baroch a reštauráciách zákaz predaja alkoholu, aby sa pokúsil zastaviť šírenie vírusu.

Súd v Indiane zastavil popravu odsúdeného, ​​pretože príbuzní obete povedali, že sa obávajú cestovania počas pandémie, keď majú pricestovať na popravu. Daniel Lee mal byť popravený v pondelok v tom, čo by malo byť prvou federálnou popravou za 17 rokov.

 

Prečítajte si tiež:
Chorvátske zemetrasenie má už najmenej 7 mŕtvych. Otrasy pokračujú
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj bbc

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií