fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Sicíliu zasiahol prudký cyklón. Spadlo cez 400 mm zrážok. Hlásia aj obete

Taliansku Sicíliu zasiahol na prelome minulého a tohto týždňa prudký cyklón. Sprevádzaný bol najmä výdatnými zrážkami. Okrem toho si vyžiadal aj minimálne jednu obeť.

Máte tip? napíšte nám mailom

Prudký cyklón afro-stredomorského pôvodu sa vyrútil na Sicíliu a Kalábriu ešte počas nedele. Stalo sa tak po tom, čo prekročil ostrov Pantelleria.

Cyklón bol sprevádzaný mimoriadne nepriaznivými prejavmi, a to najmä výdatnými zrážkami. Nepriaznivé počasie zasiahlo najmä oblasti v okolí Messiny a Catanie.

Práve tam zaznamenali aj najvyššie úhrny zrážok. Tie sa pohybovali aj okolo 400 mm.

Pre porovnanie, ide o ekvivalent množstva, ktoré tam bežne spadne aj za 6 mesiacov. Aj to je dôkazom toho, že išlo o mimoriadne výdatné zrážky.

Cyklón si vyžiadal aj minimálne jednu obeť

Nepriaznivé počasie, ktoré zasiahlo spomínanú oblasť, si okrem obrovských škôd vyžiadalo aj minimálne jednu obeť. Ňou má byť 65 ročný muž, ktorý sa so svojou manželkou nachádzali v citrusovom háji.

Po jeho 63 ročnej manželke záchranári stále pátrajú. Tým sa podarilo aj zachrániť pár životov.

V oblasti Calatino pomohli piatim zahraničným turistom. Tých prudká voda zasiahla na štátnej ceste 385.

Cyklón okrem povodní spôsobil aj viacero zosuvov pôd. Zrážky na juhu Talianska úradujú aj v dnešný deň, aj keď už nie s takou intenzitou.

Prečítajte si tiež:
Biden hovorí, že Putin „má oveľa väčšie ambície“
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo italy24news
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií