fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ďalšia dráma na škole: Opäť musela zasahovať polícia

Len 15 ročný mladík sa vyhrážal svojej bývalej učiteľke. Teraz mu hrozí trest odňatia slobody od šiestich mesiacov až na tri roky.

Máte tip? napíšte nám mailom
Polícia Slovenskej republiky zverejnila informácie o ďalšom šokujúcom prípade. Len 15 ročný Martin z Bratislavy za vyhrážal svojej bývalej učiteľke. Za tento jeho čin mu hrozí trest odňatia slobody od šiestich mesiacov. O  prípade len včera informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Veronika Martiniaková.

Nebezpečné vyhrážanie

Na oficiálnej Facebookovej stránke Polície Slovenskej republiky sa včera objavila šokujúca správa, ktorá informovala o nebezpečnom vyhrážaní. Podľa nej mal 15-ročný, bývalý žiak jednej z bratislavských základných škôl zaslať svojej učiteľke na jej pracovnú emailovú adresu dve výhražné správy. “Obsahom týchto zastrašujúcich správ mali byť vyhrážky o vyhlásení vojny všetkým učiteľom, ktoré mali byť odpoveďou na prísny pedagogický prístup učiteľky.” Tieto správy mal zaslať  07.06.2020 a 09.06.2020.

https://www.facebook.com/KRPZBA/posts/946925522396645

Učiteľka, ktorej sa mladík vyhrážal podala z dôvodu obavy o svoj život a zdravie trestné oznámenie na príslušnom policajnom oddelení. Na základe získaných informácií sa Polícii Slovenskej republiky podarilo za krátky čas mladíka vypátrať. “V tomto prípade bola u mladistvej osoby v jednom z bytov v Bratislave vykonaná domová prehliadka, v rámci ktorej bol zaistený mobilný telefón zn. Apple iPhone 11, z ktorého mala osoba výhražné správy zaslať,”  informuje hovorkyňa v oficiálnej správe zverejnenej na sociálnej sieti.

Prečítajte si tiež:
Kto pomôže Slovensku rozširuje svoje aktivity o službu psychologickej poradne

Rýchly zásah polície

Len 15-ročného Martina policajti ihneď zadržali a previezli na príslušné policajné oddelenie. Vyšetrovateľ PZ následne vzniesol obvinenie voči mladíkovi “pre prečin násilia proti skupine obyvateľov a poukazom na osobný motív spáchania trestného činu z pomsty. Za takéto konanie hrozí mladistvej osobe trest odňatia slobody od 6 mesiacov až na tri roky. Podľa trestného zákona sa trestné sadzby odňatia slobody u mladistvých znižujú na polovicu.”

Tento prípad by mal byť varovaním pre všetkých, ktorí by chceli podobným spôsobom zastrašovať učiteľov a ostatných pedagogických zamestnancov škôl,”  uviedla Veronika Martiniaková.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií