Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Požiare v Grécku pripomínajú peklo na zemi. Hasia ich hasiči z 22 krajín

Mimoriadne náročné obdobie zažívajú obyvatelia Grécka. Už niekoľko dlhých dní tam totiž bojujú s rozsiahlymi požiarmi. Domácim ubúdajú sily aj technika, na pomoc preto prichádzajú hasiči z ďalších krajín.

Lesné požiare v Grécku pomáhajú, resp. sa chystajú pomáhať, hasiť stovky hasičov a kusov techniky. Podľa dostupných informácií už 22 krajín poslalo do Grécka personálnu, alebo technickú pomoc.

V nedeľu večer im za to poďakoval aj samotný grécky premiér Kyriakos Mitsotakis. „Ďakujeme vám, že v týchto ťažkých časoch stojíte pri Grécku,“ ukončil poďakovanie na sociálnej sieti.

Medzi krajinami, ktoré poslali do Grécka pomoc, je aj Slovensko. V nedeľu do požiarmi zasiahnutej krajiny vyrazilo 75 slovenských hasičov a 30 kusov techniky.

Podľa Ministerstva zahraničných vecí SR ide o bezprecedentne najväčší tím vyslaný do zahraničia na podobnú akciu.

Situácia sa medzičasom zhoršuje

Najväčšiu pomoc Grécku prisľúbilo Francúzsko. Krajina má do boja s požiarmi vyslať 243 hasičov, tri lietadlá na hasenie požiarov a 58 kusov inej techniky.

Medzičasom sa na severe ostrova Euboia rozhorel ďalší veľký požiar. K udalosti došlo v nedeľu večer.

Pripomeňme, že ohne v Grécku sa rozhoreli v priebehu týždennej vlny horúčav, ktorá je najhoršia za posledných 30 rokov. Príčinu ich vzniku vyšetrujú aj miestne úrady.

Meteorológovia očakávajú, že spomínaná vlna horúčav sa tento týždeň presunie do ďalších kútov Európy. V častiach Talianska či Španielska môžu teploty atakovať +46 °C.

Zdroj imeteo
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií