fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Požiare v Grécku pripomínajú peklo na zemi. Hasia ich hasiči z 22 krajín

Mimoriadne náročné obdobie zažívajú obyvatelia Grécka. Už niekoľko dlhých dní tam totiž bojujú s rozsiahlymi požiarmi. Domácim ubúdajú sily aj technika, na pomoc preto prichádzajú hasiči z ďalších krajín.

Máte tip? napíšte nám mailom

Lesné požiare v Grécku pomáhajú, resp. sa chystajú pomáhať, hasiť stovky hasičov a kusov techniky. Podľa dostupných informácií už 22 krajín poslalo do Grécka personálnu, alebo technickú pomoc.

V nedeľu večer im za to poďakoval aj samotný grécky premiér Kyriakos Mitsotakis. „Ďakujeme vám, že v týchto ťažkých časoch stojíte pri Grécku,“ ukončil poďakovanie na sociálnej sieti.

Medzi krajinami, ktoré poslali do Grécka pomoc, je aj Slovensko. V nedeľu do požiarmi zasiahnutej krajiny vyrazilo 75 slovenských hasičov a 30 kusov techniky.

Podľa Ministerstva zahraničných vecí SR ide o bezprecedentne najväčší tím vyslaný do zahraničia na podobnú akciu.

Situácia sa medzičasom zhoršuje

Najväčšiu pomoc Grécku prisľúbilo Francúzsko. Krajina má do boja s požiarmi vyslať 243 hasičov, tri lietadlá na hasenie požiarov a 58 kusov inej techniky.

Medzičasom sa na severe ostrova Euboia rozhorel ďalší veľký požiar. K udalosti došlo v nedeľu večer.

Pripomeňme, že ohne v Grécku sa rozhoreli v priebehu týždennej vlny horúčav, ktorá je najhoršia za posledných 30 rokov. Príčinu ich vzniku vyšetrujú aj miestne úrady.

Prečítajte si tiež:
Neklape vám to vo vzťahu? Oživte svoj vzťah napríklad takto

Meteorológovia očakávajú, že spomínaná vlna horúčav sa tento týždeň presunie do ďalších kútov Európy. V častiach Talianska či Španielska môžu teploty atakovať +46 °C.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií