fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hladina Dunaja dosiahla vyše 7 metrov a naďalej stúpa

Od včerajšieho dňa hladina Dunaja výrazne stúpa. Dunaj dosiahol 1. SPA a dnes v popoludňajších hodinách by mal dosiahnuť aj 2. SPA.

Máte tip? napíšte nám mailom

Výdatné zrážky v Nemecku a Rakúsku sa podpísali pod stúpajúcu hladinu Dunaja. Ten výrazne stúpa od včerajšieho dňa a dnes to nebude inak.

Dnes skoro ráno hladina Dunaja presiahla 7 metrov a stúpa naďalej. V Bratislave je aktuálne hladina Dunaja na úrovni 707 cm. Na stanici Devín dosiahla hladina rieky dnes o 8.45 hod. hodnotu 665 cm.

Voda stúpa aj na rieke Morava, kde na stanici v Devínskej Novej Vsi dosiahla 1.SPA a aktuálne je hladina vodného toku na hodnote 530 cm.

Na slovenskom úseku Dunaja sa v nasledujúcich hodinách naďalej očakáva vzostup vodnej hladiny s kulmináciou v popoludňajších hodinách.

Dunaj ešte stúpne o desiatky centimetrov

Podľa SHMÚ by mal Dunaj kulminovať v Devíne na úrovni približne 735 cm (1. SPA) a v Bratislave na úrovni 770 cm (2. SPA).

Hladina Dunaja následne na týchto staniciach začne pozvoľne klesať v nočných hodinách.

Povodňová vlna by mala na dolnom úseku Dunaja, teda v Komárne a Štúrove, kulminovať v utorok nadránom.

Viac správ o počasí nájdete na iMeteo.sk - Najnovšie informácie o počasí pre Slovensko a svet.
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií