fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Češka prevážala v aute maloletých migrantov zo slovenského detského domova do Prahy

Policajti národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii opäť zasahovali v rámci akcie „DOMOV“ zameranej na zadržanie páchateľov trestného činu prevádzačstva.

Máte tip? napíšte nám mailom

Policajti výkonom operatívno-pátracej činnosti získali relevantné informácie vedúce k zaisteniu páchateľky uvedeného trestného činu.

Následne spustili realizáciu pokračujúcej akcie pod krycím názvom „DOMOV“, ktorej cieľom bolo zaistenie prevádzača spolu s troma mladistvými migrantmi z Afganistanu.

Obvinená 38-ročná občianka Českej republiky prevzala pred Centrom pre deti a rodiny v Medzilaborciach tri mladistvé osoby bez potrebných cestovných dokladov s cieľom doviesť ich až do mesta Prahy.

K zadržaniu obvinenej došlo dňa 06.05.2021 v čase okolo 11.30 hod. v meste Ružomberok. Pri obhliadke motorového vozidla boli zaistené viaceré vecné stopy, medzi ktorými boli mobilné telefóny, notebook, doklad o príjme peňazí za uvedený prevoz a igelitový sáčok s neznámou sušinou, ktorá bude podrobená expertíznemu skúmaniu či sa nejedná o omamné a psychotropné látky.

Česká štátna príslušníčka za odplatu vo výške približne 20.000 Kč (777 €), pre občanov Afganskej republiky, ktorí nie sú občanmi Slovenskej republiky alebo osobami s trvalým pobytom na území Slovenskej republiky organizovala a pomáhala pri ich prechode cez územie Slovenskej republiky.

Vyšetrovateľ už vzniesol českej štátnej príslušníčke obvinenie za zločin prevádzačstva, začo jej po dokázaní viny hrozí trest odňatia slobody v výške od 7 do 10 rokov.

Prečítajte si tiež:
MZV zvažuje využiť na repatriácie aj letku rezortu vnútra,nebude to však zadarmo

Na obvinenú bude spracovaný návrh pre prokurátora na jej väzobné stíhanie. Mladistvé osoby budú opäť vrátené do Centra pre deti a rodiny v Medzilaborciach.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj facebook

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií