fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nahnevaní Česi a Slováci odsunuli zátarasy a prešli cez hranice

Polícia a vojaci intenzívne kontrolujú hraničné priechody.

Máte tip? napíšte nám mailom

Niektoré hraničné priechody ostali zatvorené a objavili sa tam betónové alebo plechové zátarasy. Vláda svojim uznesením rozhodla o uzatvorení vybraných, menej frekventovaných hraničných priechodov na vnútorných hraniciach z dôvodu efektívnejšej kontroly. Na týchto priechodoch vojaci a policajti otáčajú nielen osobné autá, ale aj autobusy.

Na priechodoch v ranných hodinách protestovali desiatky ľudí.  Polícia plánuje v najbližších dňoch vytvoriť čo najväčší možný počet jazdných pruhov, pričom jeden jazdný pruh bude určený pre očkované osoby.

Napätie by sa podľa reportéra TV Nova dalo na hraniciach krájať,  rozčúlení sú Slováci aj Česi, ktorým nariadenie komplikuje život.  Niektorým v utorok došla  trpezlivosť, a keď odišli policajti a vojaci na obed, zátarasy posunuli. Autá tak mohli desiatky minút bez obmedzenia prechádzať.

Kontroly na hraniciach

Na haniacich sú zavedené náhodné, avšak intenzívne, kontroly dodržiavania povinností osôb vstupujúcich na územie Slovenskej republiky cez jej vnútorné a vonkajšie hranice, vrátane letísk. Kontroly sú naďalej vykonávané vo vytipovaných vlakoch a na vlakových staniciach. Výnimku z kontrol má nákladná doprava. Príslušníci Policajného zboru pri zdravotno-bezpečnostných kontrolách preverujú splnenie povinnosti registrácie na webe e-hranica, alebo preukázanie splnenia podmienok na uplatnenie výnimky z karanténnych povinností.

Prečítajte si tiež:
EÚ počas koronavírusu prikázala Netflixu a YouTube, obmedziť služby

Z dôvodu zabezpečenia plynulosti premávky žiada polícia občanov, aby si pred príchodom na miesta kontroly pripravili všetky potrebné doklady, potvrdenia alebo mobilné zariadenia s digitálnymi formami potvrdení.

Príslušníci Policajného zboru kontrolujú digitálne COVID preukazy prostredníctvom mobilných čítacích zariadení. Pri kontrolách im pomáhajú príslušníci Ozbrojených síl Slovenskej republiky a v prípade potreby prisľúbili pomoc aj príslušníci Finančnej správy SR.

Priechody sú bez zdržania

Pri zavedení kontrol dodržiavania vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR došlo k nárastu čakacích dôb. Aktuálne je situácia pokojná a príslušníci Policajného zboru vybavujú cestujúcich priebežne. So zvýšenými čakacími dobami treba počítať najmä v ranných a popoludňajších hodinách.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj tn.nova.cz
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií