fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Drličkova podpora naberá na obrátkach, Opera Europe sa postavila za bývalého šéfa SND

Organizácia si zároveň uvedomuje nevhodnosť jeho výrokov a pripájajú sa k ospravedlneniu.

Máte tip? napíšte nám mailom

4.11.2022 (Webnoviny.sk) – Združenie Opera Europe dúfa, že vedenie SND na čele s Matejom Drličkom sa bude môcť aj naďalej zúčastňovať na ich aktivitách a zapájať sa do diskusií. Uvedomujú si nevhodnosť jeho výrokov a pripájajú sa k ospravedlneniu.

Organizácia Opera Europe to uvádza vo svojom podpornom stanovisku, ktoré podpísali prezidentka Opera Europe Anna Maria Meo a riaditeľ Nicholas Payne.

Sloboda slova a prejavu

Bývalý generálny riaditeľ SND Drlička vystúpil na otváracej diskusii na tému Kultúra a politika ako jediný rečník zo štátov V4. Organizácia uvádza, že účastníkov požiadali o úprimné vyjadrenia k vzťahu medzi kultúrou a politikou, a tiež medzi kultúrnymi inštitúciami a vládami, ktoré ich financujú.

Dodali, že sloboda slova a prejavu je súčasťou poslania ich združenia a sú bezpečnou platformou na výmenu názorov, odborných poznatkov i skúseností medzi divadlami

Milanová ťahá za kratší koniec

Na podporu Drličku vznikla i petícia, ktorou jej organizátori apelujú na ministerku kultúry SR Natáliu Milanovú (OĽaNO), aby prehodnotila jeho odvolanie z postu generálneho riaditeľa SND.

Petícia je dostupná online. Drličkovi dosiaľ podpisom vyjadrili podporu predstavitelia viacerých európskych operných domov, agentúr a vydavateľstiev.

Prečítajte si tiež:
Poslanci parlamentu si minútou ticha uctili obete nehody na Zochovej ulici (video+foto)

Opera Europe je profesionálne združenie, ktoré zahŕňa 222 európskych operných súborov a festivalov. Drlička sa zúčastnil aktuálnej jesennej konferencie o Integrácii a inklúzii v Maďarskej štátnej opere v Budapešti. SND je členom Opera Europe od júna 2022.

Viac k témam: Odvolanie z funkcie
Zdroj: Webnoviny.sk – Drličkova podpora naberá na obrátkach, Opera Europe sa postavila za bývalého šéfa SND © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií