fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Dvojkou na ministerstve hospodárstva sa stane Peter Gerhart, vláda odobrila jeho vymenovanie do funkcie

Zastával viaceré pozície v Jadrovej a vyraďovacej spoločnosti, a.s., aktuálne pôsobí ako vedúci útvaru medzinárodných projektov.

Máte tip? napíšte nám mailom

19.10.2022 (Webnoviny.sk) – Druhým štátnym tajomníkom Ministerstva hospodárstva SR bude Peter Gerhart. V stredu o jeho vymenovaní rozhodla vláda. Novej funkcie sa ujme 24. októbra.

Gerhart zastával viaceré pozície v Jadrovej a vyraďovacej spoločnosti, a.s., okrem iného pôsobil ako projektový manažér, veduci odboru investícií a aktuálne ako vedúci útvaru medzinárodných projektov.

Funkciu prvého štátneho tajomníka rezortu hospodárstva zastáva od začiatku októbra Peter Švec. Ten pôsobil od roku 2006 ako riaditeľ vonkajších vzťahov a hovorca trnavskej automobilky Stellantis Slovakia.

Predtým pracoval v spoločnosti Heineken Slovensko, v Slovenskej sporiteľni a v rokoch 1998 až 2001 ako hovorca Ministerstva financií SR. Svoju profesijnú kariéru začínal ako reportér a komentátor týždenníka Trend.

Peter Gerhart a Peter Švec vo funkciách štátnych tajomníkov striedajú Karola Galeka a Jána Oravca.

Viac k témam: Štátny tajomník, Verejná funkcia
Zdroj: Webnoviny.sk – Dvojkou na ministerstve hospodárstva sa stane Peter Gerhart, vláda odobrila jeho vymenovanie do funkcie © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií