fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Efektívnosť ruskej Čiernomorskej flotily je obmedzená, čo podkopáva ich celkovú stratégiu invázie

Flotila strelami s plochou dráhou letu naďalej podporuje pozemné operácie ruskej armády, ale v podstate hliadkuje len vo vodách na dohľad od pobrežia Krymu.

Máte tip? napíšte nám mailom

16.8.2022 (Webnoviny.sk) – Ruská Čiernomorská flotila má ťažkosti pri vykonávaní efektívnej kontroly mora a jej hliadky sa vo všeobecnosti obmedzujú na vody na dohľad od pobrežia polostrova Krym.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Uviedlo to britské ministerstvo obrany v najnovšej aktualizácii správy o vývoji ruskej invázie na Ukrajinu. Informuje o tom britský web The Guardian.

Podľa správy ministerstva obrany Veľkej Británie ruská Čiernomorská flotila naďalej pokračuje v používaní striel s plochou dráhou letu s ďalekým dosahom, aby podporovala pozemné ofenzívy, ale zaujíma obranný postoj. Obmedzená efektívnosť Čiernomorskej flotily podkopáva celkovú stratégiu invázie Ruska čiastočne preto, že hrozba obojživelného útoku na Odesu bola v podstate neutralizovaná, konštatuje britský rezort obrany.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Krym, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Efektívnosť ruskej Čiernomorskej flotily je obmedzená, čo podkopáva ich celkovú stratégiu invázie © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií