fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ruská armáda čelí dileme pre obmedzený počet zásobovacích trás. Podľa Britov sa mobilizujú okolo Chersonu, aby stabilizovali front

Rusko by podľa britského ministerstva obrany mohlo svoje sily z Chersonu stiahnuť, ale rezort predpokladá, že „politickým imperatívom bude zostať a brániť sa“.

Máte tip? napíšte nám mailom

6.10.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinská armáda podľa britského ministerstva obrany 2. októbra začala novú fázu ofenzívy v oblasti prístavného mesta Cherson na juhu Ukrajiny a dokázala ruské sily zatlačiť 20 kilometrov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

“Ukrajinskí vojaci dosiahli územné zisky na východnom brehu rieky Inhulec a na západnom brehu rieky Dnipro, ale ešte neohrozujú ruské hlavné obranné pozície,” uviedol britský rezort obrany v aktualizácii správy o vývoji vojny na Ukrajine. Informuje o tom portál news.sky.com.

Avšak poškodené komunikácie cez rieku Dnipro zostávajú pre ruské sily jednou z mála ciest na zásobovanie. Rusko podľa britského rezortu obrany čelí dileme vzhľadom na to, že má obmedzený počet zásobovacích trás. Mohlo by svoje sily stiahnuť, ale „politickým imperatívom bude zostať a brániť sa“, predpokladá ministerstvo obrany Veľkej Británie.

Rusko presunulo väčšinu svojich vážne poddimenzovaných výsadkových síl na obranu Chersonu. „Preto Rusko teraz má k dispozícii len málo dodatočných vysoko kvalitných rýchlo nasaditeľných síl na stabilizáciu frontu. Pravdepodobne má v úmysle nasadiť do tohto sektora zmobilizovaných záložníkov,“ dodáva správa britského rezortu obrany.

Prečítajte si tiež:
Úrad vysokého komisára OSN pre ľudské práva je znepokojený plánmi Ruska, môžu viesť procesy so zajatcami

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Vojenská mobilizácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruská armáda čelí dileme pre obmedzený počet zásobovacích trás. Podľa Britov sa mobilizujú okolo Chersonu, aby stabilizovali front © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií