fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kontroly na hraniciach so Slovenskom predĺži aj Rakúsko

Hraničné kontroly sa mali pôvodne skončiť v sobotu, no rakúske úrady sa ich rozhodli predĺžiť, podobne ako Česká republika.

Máte tip? napíšte nám mailom

6.10.2022 (Webnoviny.sk) – Hraničné kontroly na slovenských hraniciach predlžuje aj Rakúsko. Agentúre APA to povedal rakúsky minister vnútra Gerhard Karner, informuje o tom verejnoprávny vysielateľ ORF.

Kontroly sa mali pôvodne skončiť v sobotu, no rakúske úrady sa ich rozhodli predĺžiť o 20 dní.

Podobný krok ohlásila v stredu aj Česká republika, ktorá rozhodla, že kontroly budú trvať do 28. októbra. Hraničné kontroly česká vláda zaviedla minulý týždeň pre prudký nárast nelegálnej migrácie a zvýšenú aktivitu organizovaných skupín prevádzačov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Hraničné kontroly medzi Českom, Rakúskom a Slovenskom (fotografie)

Rakúske ministerstvo vnútra sa obávalo, že v dôsledku zavedenia kontrol na českých hraniciach, sa trasy prevádzačov presunú do Rakúska. V koordinácii s českým rezortom vnútra, preto zaviedli kontroly tiež.

Predĺženie bolo podľa Karnera nevyhnutné na to, aby natrvalo a dôsledne zmarili špinavé podnikanie prevádzačov. Od zavedenia kontrol podľa ministerstva zadržali osem pašerákov ľudí, ktorí sa pokúšali prejsť zo Slovenska do Rakúska.

Viac k témam: Hraničné kontroly
Zdroj: Webnoviny.sk – Kontroly na hraniciach so Slovenskom predĺži aj Rakúsko © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Rusko sa snaží označiť výbuchy na Kryme za „teroristické útoky“, aby tak odvrátilo pozornosť od svojich zločinov
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií