fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

EÚ pomôže Ukrajine „vstať z popoľa“, vyhlásila Von der Leyenová v Kyjeve

Ukrajinský prezident Zelenskyj počas návštevy šéfky EK požiadal Západ, aby pritvrdil v sankciách voči Rusku. 

Máte tip? napíšte nám mailom

11.6.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyzval na nové kolo ešte silnejších sankcií zo strany Európskej únie voči Rusku. Vyjadril sa tak v sobotu v Kyjive počas návštevy predsedníčky Európskej komisie (EK) Ursuly von der Leyenovej.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Členstvo v EÚ

Zelenskyj vyzval, aby nové sankcie postihli viac ruských predstaviteľov, vrátane sudcov, a aby obmedzili aktivity všetkých ruských bánk, vrátane banky plynárenského gigantu Gazprom, Gazprombank, a tiež všetkých ruských firiem, ktoré akokoľvek pomáhajú Moskve.

Zelenskyj a šéfka EK diskutovali o ašpiráciách Ukrajiny na členstvo v Európskej únii. Ukrajinský prezident povedal, že jeho krajina urobí všetko, aby sa integrovala do únie.

Rekonštrukcia Ukrajiny

Von der Leyenová ocenila silu a odolnosť Ukrajiny tvárou v tvár ruskej „hroznej a ohavnej” invázii a vyhlásila, že EÚ bude pomáhať pri rekonštrukcii krajiny, aby mohla „vstať z popola”.

Von der Leyenová je od začiatku ruskej invázie už druhýkrát na návšteve Ukrajiny. Zároveň bola jednou z prvých európskych lídrov, ktorí Ukrajinu počas vojny navštívili.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku, Vstup do EÚ
Zdroj: Webnoviny.sk – EÚ pomôže Ukrajine „vstať z popoľa“, vyhlásila Von der Leyenová v Kyjeve © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Prezident Zeman sa domnieva, že sa stal obeťou sabotáže
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií