fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Eurokomisia podporí projekty zamerané na rozvoj obranného priemyslu, cieľom je poskytnúť ozbrojeným zložkám špičkové kapacity

Európsky obranný fond na tieto projekty vynaloží takmer 1,2 miliardy eur.

Máte tip? napíšte nám mailom

20.7.2022 (Webnoviny.sk) – Európska komisia (EK) v stredu oznámila plány na poskytnutie grantov v celkovej sume takmer 1,2 miliardy eur na podporu 61 spoločných projektov v obrannom výskume a vývoji.

Ide o prvé výzvy na návrhy v rámci Európskeho obranného fondu (EDF). EK o tom informovala na svojej internetovej stránke.

Posilňovanie obranných kapacít

Výberom návrhov na financovanie bude EDF podporovať projekty špičkových obranných kapacít, napríklad bojové lietadlá, tanky a lode budúcej generácie.

Zároveň podporí nevyhnutné obranné technológie, ako je vojenský cloud, umelá inteligencia, polovodiče a vesmírne, kybernetické a medicínske protiopatrenia.

„Vybrané vysoko kvalitné projekty ukazujú, že spoluprácu v obrannom priemysle v Európe je možné naozaj dosiahnuť, a to dokonca vo veľkom rozsahu,“ uviedla výkonná podpredsedníčka EK Margrethe Vestagerová.

Vývoj nových technológií

„Takmer 700 firiem, ktoré budú skúmať a vyvíjať budúcu generáciu inovatívnych obranných technológií s pomocou financií EÚ, uvedie do pohybu odolnú a konkurencieschopnú priemyselnú základňu,“ dodala podpredsedníčka EK.

„Investíciou 1,2 miliardy eur do 61 európskych obranných projektov Európsky obranný fond dnes prináša konkrétne výsledky pre integrovanejší európsky obranný priemysel, ktorý podporuje inovácie a poskytuje našim ozbrojeným silám špičkové kapacity,“ konštatoval eurokomisár pre vnútorný trh Thierry Breton.

Prečítajte si tiež:
Ruskí blogeri kritizovali vojenské vedenie za to, že si vymyslelo príbeh o „odvete“ za útok v Makijivke

Viac k témam: Obrana, Výskum, Vývoj
Zdroj: Webnoviny.sk – Eurokomisia podporí projekty zamerané na rozvoj obranného priemyslu, cieľom je poskytnúť ozbrojeným zložkám špičkové kapacity © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií