fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Európska prokuratúra vyšetruje na Slovensku desiatky prípadov, odhadovaná škoda je osemdesiat miliónov eur

V rámci EPPO pôsobí 95 vymenovaných európskych delegovaných prokurátorov.

Máte tip? napíšte nám mailom

19.4.2022 (Webnoviny.sk) – Európska prokuratúra (EPPO) k 31. decembru 2021 vyšetruje na Slovensku celkovo 42 prípadov. Odhadovaná škoda v rámci aktívnych vyšetrovaní je 80,4 milióna eur.

Najčastejším typom trestného činu na Slovensku, ktorým sa EPPO zaoberá je podvod s výdavkami nesúvisiacimi s verejným obstarávaním (30).

Vyplýva to z prvej správy o činnosti EPPO od začiatku fungovania úradu v Luxemburgu, ktorú zverejnili aj na stránke ministerstva spravodlivosti.

Európska prokuratúra začala fungovať v júni 2021. K 31. decembru spracovala EPPO celkovo 2832 správ o trestnej činnosti. Aktívnych je ku koncu minulého roka spolu 515 vyšetrovaní s odhadovanou škodou 5,4 miliardy eur.

V rámci EPPO pôsobí 95 vymenovaných európskych delegovaných prokurátorov, ktorí pracujú v 35 úradoch v 22 zúčastnených členských štátoch. Na Slovensku sú štyria delegovaní európski prokurátori.

Viac k témam: Justícia, Prokuratúra
Zdroj: Webnoviny.sk – Európska prokuratúra vyšetruje na Slovensku desiatky prípadov, odhadovaná škoda je osemdesiat miliónov eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií