fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Andruskó na súde vypovedal, že pre Bödöra pral špinavé peniaze a vedenie polície riadila mafia

Svedok Zoltán Andruskó tiež tvrdí, že od vraždy novinára Kuciaka dostával podrobné informácie o priebehu vyšetrovania. 

Máte tip? napíšte nám mailom

26.5.2022 (Webnoviny.sk) – V minulosti som pral peniaze pre Norberta Bödöra, preto som vedel o fungovaní zločineckej skupiny v polícii a jej hierarchii. Na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku to vo štvrtok povedal odsúdený Zoltán Andruskó.

Ten vypovedá ako svedok v obnovenom procese v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a tiež prípravy vrážd Maroša Žilinku, Daniela Lipšica a Petra Šufliarskeho.

Polícia pracovala pre mafiu

Konkrétne Andruskó odpovedal na otázku prokurátora, či mal vedomosť o tom, že za pomoc pri vypátraní vykonávateľov vraždy Kuciaka bola vypísaná odmena.

Svedok povedal, že o tom vedel, keby však išiel na políciu, Marian Kočner a Alena Zsuzsová by o tom vedeli. „Celý čas ma informovali o priebehu vyšetrovania,“ uviedol. Podľa vlastných slov vedel, že celé vedenie polície pracuje pre mafiu.

Najvyšší súd SR (NS SR) v júni 2021 zrušil rozsudok ŠTS zo septembra 2020 v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Senát zároveň vrátil konanie na ŠTS, ktorý má opätovne prejednať obžalobu voči Kočnerovi a Alene Zsuzsovej.

Príprava vrážd prokurátorov

Predseda senátu NS SR Peter Paluda v rámci odôvodnenia rozhodnutia uviedol, že prvostupňový súd pri oslobodení oboch obvinených v časti týkajúcej sa vraždy Kuciaka konal predčasne. Niektoré navrhované dôkazy nevykonal a o iných ani nerozhodol.

Prečítajte si tiež:
Prezidentka vyzdvihla prácu zdravotných sestier a poďakovala sa im za obetu počas pandémie, kedy riskovali vlastné životy (foto)

Súd zároveň k obnovenému procesu pripojil obžalobu v prípade prípravy vrážd súčasného generálneho prokurátora Maroša Žilinku, špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica a bývalého námestníka generálneho prokurátora Petra Šufliarskeho. V tejto veci čelia obžalobe okrem Mariana Kočnera a Aleny Zsuzsovej aj Tomáš Szabó, Dušan Kr. a bosniansky občan Darko D.

Viac k témam: Mafia, Pranie špinavých peňazí, Súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Andruskó na súde vypovedal, že pre Bödöra pral špinavé peniaze a vedenie polície riadila mafia © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií