Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Európska únia poskytne Arménsku ďalšiu humanitárnu pomoc v hodnote takmer 1,7 milióna eur

Nové financie sú určené na poskytovanie prístrešia, potravín a ďalších vecí.

31.10.2023 (SITA.sk) – V reakcii na masový prílev utečencov z Náhorného Karabachu do Arménska Európska komisia (EK) zvýšila pomoc krajine o takmer 1,7 milióna eur. Nové financie sú určené na poskytovanie prístrešia, potravín, ochrany a zdravotníckej pomoci.

Terajších 1,7 milióna eur EK poskytuje nad rámec pôvodne ohlásených 10,45 milióna eur, čím sa celková humanitárna pomoc Arménsku v tomto roku zvýši na viac ako 12 miliónov eur. Komisia o tom informovala v utorok na svojej internetovej stránke.

„Na karabašských Arménov nezabudneme. Európska únia zvyšuje humanitárnu podporu v záujme prípravy na zimu,“ povedal eurokomisár pre krízové ​​riadenie Janez Lenarčič.

Zo svojich domovov v Náhornom Karabachu do Arménska utieklo viac ako 100-tisíc etnických Arménov po tom, ako tento separatistický región vojensky pod svoju kontrolu opäť získal Azerbajdžan.

Viac k témam: Humanitárna pomoc, Náhorný Karabach, pomoc Arménsku
Zdroj: SITA.sk – Európska únia poskytne Arménsku ďalšiu humanitárnu pomoc v hodnote takmer 1,7 milióna eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií